Palát zkazil Kulichovi premiéru v NHL. Hronek řádí dál, je čtvrtý nejlepší mezi obránci

Přidat na Seznam.cz

Když hrají zápas bostonští Medvědi, tak fanoušci hned zjišťují na internetu (někteří nadále na teletextu), jestli se podařilo Davidu Pastrňákovi opět vsítit gól. Povedlo! Avšak jeho branka, už třináctá v sezoně, jen zmírnila vysokou noční porážku s New York Rangers 4:7. Na gól šikulovi z Havířova nahrával Pavel Zacha.

Ale v letošním ročníku kanadsko-americké hokejové souteže se vyplatí sledovat i dalšího českého hráče. Do skvělé formy se totiž vypracoval Filip Hronek. Obránce z Vancouveru, kam přišel v loňské sezoně z Detroitu, už má na kontě 22 bodů. V tuto chvíli je čtvrtým nejproduktivnějším obráncem soutěže! Ale ani on se nemohl radovat z výhry, protože Vancouver prohrál se San Jose 3:4 navzdory Hronkovu přispění jedním gólem a jednou asistencí. Zastínila ho další česká hvězda. Tomáš Hertl zaznamenal dvě asistence a přispěl tak ke čtvrté výhře v sezoně. Nadále však San Jose zůstává nejhorším týmem Západní konference.

Jako byly rozdílné české pocity v utkání Vancouver – San Jose, něco podobného se odehrávalo i v utkání New Yersey – Buffalo. Domácí vyhráli 7:2 a dva body (1+1) si do statistik připsal Ondřej Palát. Toto utkání však navzdory prohře vejde do osobních dějin Jiřího Kulicha, který poprvé naskočil do kolotoče NHL. Devatenáctiletý útočník Buffala odehrál téměř 15 minut a na Vítka Vaněčka vyslal jednu střelu.

Zklamaný odcházel z ledu i gólman Daniel Vladař. V brance Calgary odchytal proti Coloradu 57 minut a 59 sekund, inkasoval tři branky z 24 střel a úspěšnost zákroků měl 87,5 procenta. Jeho spoluhráči dokázali dát jen jeden gól…

Zdroj: redakce, nhl.com, buffalohockeybeat.com