Palát a Nosek volní pro mistrovství světa? New Jersey ztratilo šanci na play-off

Přidat na Seznam.cz

Nástup do sezóny měli solidní, v listopadu se pohybovali mezi nejlepšími 5 týmy východní konference. V týmu zářil mimo jiné i brankář Vítek Vaněček. Rodákovi z Havlíčkova Brodu ale odešla forma a nebyl sám. Po úterním zápase s Torontem New Jersey Devils definitivně přišli o naději na play-off.

Rozhodně je to jedno z největších zklamání letošní NHL. New Jersey mají skvělý kádr, renomovaný web sportingnews.com je před sezónou pasoval na vítěze Metropolitní divize. Ale Devils úplně došel dech a v březnu vedení klubu vyhodilo po 4 letech zkušeného trenéra Lindyho Ruffa.

Nový kouč Travis Green byl pověřen jen jako dočasná náhrada. Na vyválčení postupu už bylo málo času. Devils nadále pokračují v neutěšených výkonech, z posledních 10 utkání mají jen 4 výhry. Naposledy je v úterý porazili Toronto Maple Leafs. Gól si připsal mimo jiné i Auston Matthews, pro nějž šlo o 66. trefu sezóny. Na toto číslo se za svoji kariéru nedostal nikdo z aktivních hráčů NHL.

Ze současného zmaru New Jersey může paradoxně těžit český národní tým. Pro mistrovství světa jsou totiž teoreticky volní útočníci Ondřej Palát a Tomáš Nosek. Už zmíněný Vítek Vaněček by mohl dostat pozvánku také, i když v New Jersey už nechytá. San Jose Sharks, kde Vaněček působí, se totiž s vidinou play-off rozloučili už dávno. Je ale nepravděpodobné, že by na něj trenér Rulík ukázal – po přestupu do San Jose v březnu Vaněček ještě k žádnému zápasu nenastoupil.

Zdroje: NHL.com, Sportingnews.com