Ovečkin v dorovnal Jágra. Kolik už má bodů?

Přidat na Seznam.cz

Stát se to ještě před měsícem, byl by to velký moment a tleskal by celý stadion. Za současných okolností se ale Alexander Ovečkin ničeho takového nedočkal. Jeho dorovnání Jaromíra Jágra v počtu vstřelených gólů má spíše hořkou pachuť, píše server NHL.

Washington Capitals večer dokázal na kanadské půdě porazit Calgary Flames 5:4 a skvělou formu z této sezony prokázal Alexandr Ovečkin, který nyní má na kontě 36 gólů. Prozatím je čtvrtým nejlepším střelcem v tomto ročníku NHL. Ruský útočník se proti Flames blýskl dvěma góly. Díky nim se dostal na metu 766 gólů, čímž na třetím místě historické tabulky střelců v NHL dorovnal českou legendu Jaromíra Jágra.

Zatímco Jágr potřeboval na 766 gólů odehrát 1733 zápasů, což zvládl během 24 sezon v devíti týmech, Ovečkin vše zvládl v dresu Washingtonu, v jehož dresu odehrál během 17 sezon 1253 zápasů.

Na druhé místo, které drží Gordie Howe, schází Ovečkinovi 35 gólů. Že by s ním ale tento počin slavila celá NHL, včetně arény soupeře? Nikoliv. Před měsícem by to zřejmě bylo jiné, kvůli válce na Ukrajině je ale Rus pod palbou kritiky.

Na oficiálním účtu Capitals byly komentáře zahrnuty ukrajinskými vlajkami, fotografiemi zachycující zničená ukrajinská města, jež mají Rusové na svědomí, či nadávky přímo směrem na Ovečkina, kterého fanoušci označují jako „Putinova chlapce“, dokonce se dočkal přejmenování na Putinočkina.

Zdroj: nhl.com