Ovečkin se rozstřílel. Cesta za rekordem Gretzkyho je otevřená

Přidat na Seznam.cz

Dlouho to vypadalo, že aktuální ročník NHL bude pro Alexandra Ovečkina jeho nejhorší v dosavadní kariéře. Nejlepší kanonýr moderní éry ale našel ztracenou formu a v druhé polovině ročníku patří mezi nejlepší střelce celé ligy.

Na mohutné závěry Ovečkina jsme již zvyklí. Rozjezd do sezóny má většinou pomalejší, v její druhé polovině však zapne na vyšší rychlostní stupeň a střílí gól za gólem. Tentokrát to zdaleka nestačí na boj o krále mezi střelci, kterým se stal už devětkrát. To ale nic nemění na tom, že nasázet 30 gólů v 38 letech je skvělý počin.

V prvních 43 duelech aktuálního ročníku vstřelil kapitán Washingtonu pouhých osm branek. Následujících 32 zápasů? 20 gólů! Skvělá forma, kterou Ovečkin svůj tým táhne po roční pauze.

Už jsme si možná začali myslet, že na celkový rekord Wayna Gretzkyho v počtu gólů nedosáhne. Ten za svou legendární kariéru nastřílel v základní části NHL 894 gólů. Ovečkin je nyní na čísle 852. 

Rekord „téměř“ na dosah

Ovečkinovi tak nyní zbývá už jen 43 gólů k tomu, aby se stal historicky nejlepším střelcem NHL. Současná forma ukazuje, že na to rozhodně. První půlka aktuálního ročníku ale na druhou stranu ukázala, že vyšším věkem přichází signifikantní propady formy. 

Sečteno a podtrženo – Ovečkin rozhodně nemá vyhráno. Sám nedávno zmínil, že kvůli rekordu nehodlá pokračovat déle, než bude sám chtít. Smlouva mu končí v roce 2026, takže na překonání rekordu je stále dost času.

Zdroj: autorský článek