Ovečkin mě překoná, je jen otázkou kdy, říká Gretzky

Přidat na Seznam.cz

Alex Ovečkin prožívá další vynikající sezonu a opět sbírá jeden bod za druhým. Ještě v této sezoně velice pravděpodobně předběhne v počtu gólů Jaromíra Jágra, legendární Wayne Gretzky pak ani nepochybuje o tom, že jednoho dne dojde i na překonání jeho rekordu, jak napsal server NHL.

Ruský útočník má v této sezoně vynikající čísla. Ani ve 36 letech jej zkrátka nejde zastavit. Ve 31 zápasech nasbíral hned 47 kanadských bodů, přičemž již nasázel 22 gólů.

Celkově je nyní Alex Ovečkin historicky čtvrtým nejlepším střelcem v NHL se 752 brankami, před sebou má Jaromíra Jágra, který má na kontě 766 gólů. Lze očekávat, že česká legenda bude překonána již v tomto ročníku.

Na prvenství však ruské hvězdě stále chybí 142 gólů. S 894 góly totiž statistice kraluje fenomenální Wayne Gretzky. „Alex mě jednou nepochybně překoná. Otázkou není, jestli se mu to povede, ale kdy se mu to povede. Jsem jeho největší fanoušek,“ vyjádřil se Gretzky na adresu Ovečkina pro New York Times.

„The Great One“ se domnívá, že má Rus i v této sezoně našlápnuto k metě 40 či 50 gólů. Za zmínku pak stojí fakt, že Ovečkin si drží lepší kariérní gólový průměr než Gretzky.

Gretzky je tedy smířený s tím, že o první místo v historické tabulce střelců přijde. Jen těžce však někdo překoná dva jiné rekordy, které stanovil. V sezoně 1981/82 vstřelil 50 gólů ve 39 zápasech. Tuto sezonu navíc zakončil s 92 góly na kontě. Kanaďan přitom nikdy nebyl vyhlášeným kanonýrem, ale spíše skvělým tvůrcem hry. O to jsou však jeho čísla výjimečnější.

Zdroj: nhl.com