Outsider překvapil UFC. Strickland je novým šampionem střední váhy

Přidat na Seznam.cz

Američan Sean Strickland posadil na hlavu všechna očekávání a předpovědi. V největším titulovém zápase ve střední váze porazil obhájce Israela Adesanyu z Nigérie a šokoval celý svět.

Byla to v Sydney nezapomenutelná noc. Všeobecně se očekávala hladká výhra nigerijské mašiny, ale nakonec se oba bijci představili v pětikolovém dramatu. Adesanya již v předzápasových rozhovorech tlumil představy o jasném zápase. Sám prohlásil, že právě proto, že je Američan považován za naprostého outsidera, je schopen čehokoliv.

Rodák z Anaheimu se svým týmem zvolil vhodnou taktiku, které se po celý zápas bezchybně držel. Na předzápasovém kempu se Strickland se svým týmem připravoval na zápasení na zemi, na to ale vůbec nedošlo, protože celý zápas se odehrával prakticky v postoji. Afričan nevypadal, že je ve své kůži. V prvním kole inkasoval od Stricklanda úder na bradu a jen zázrakem nešel na zem.
Protagonisté titulového zápasu byli po celý zápas v nejistotě, kdo je aktuálně ve vedení. Nikdo z nich neměl výraznější převahu, byť Adesanya měl krvavý šrám v obličeji. Strickland naopak vypadal jako panenka, bez viditelného zranění.

Po uplynutí pěti kol nastala chvilka napětí, kdy se bodoví sudí domlouvali na výsledku zápasu. A nakonec výsledkem 49:46 vyhlásili novým šampionem střední váhy Seana Stricklanda. Ten stěží zadržoval slzy a byl očividně dojatý z životního výsledku.

Brzy se můžeme těšit na Stricklandův další zápas. Utkat se s ním určitě bude chtít Dricus du Plessis, který musel kvůli zranění nohy zápas s Adesanyou vzdát. Co je smůla pro jednoho, je výhra pro Stricklanda, který se právě díky tomu dostal do hry. A vyhrál.

Zdroj: ESPN, MMA Junkie