Ousou ve Slavii neuspěl a odchází zpět do Švédska. Naopak ze severu Evropy přichází velká česká naděje

Přidat na Seznam.cz

Slavia Praha měla v loňské sezoně největší problémy v obranné řadě, přesněji na stoperské dvojici. Trenér Jindřich Trpišovský dával dlouho šanci Aihamu Ousouvi a Tarasu Kačarabovi, kteří se však nestali oporami, a tak není divu, že od začátku letošní sezony se mezi „vyvolenými“ neobjevují. I proto s klidným srdcem nyní Ousua pouští Slavia do Häckenu. Právě z tohoto klubu Ousou před dvěma lety do Edenu přišel. Nyní se tam vrací na půlroční hostování.

Dalo by se říci: „kus za kus“. Na sever Evropy jeden hráč z české ligy odchází, druhý naopak přichází. Z dánského Viborgu získal na hostování do konce sezony liberecký Slovan Jana Žambůrka. Tento 22letý záložník si nikdy naší nejvyšší fotbalovou ligu nezahrál, protože už v sedmnácti letech neodolal vábení Brentfordu. V tomto druholigovém klubu odehrál dohromady 23 zápasů. V roce 2020 měl tento anglický celek nakročeno do Premier League, ale nezvládl baráž… Žambůrek se poté přemístil do třetiligového celku Shrewsbury a v lednu 2022 následoval přestup do Dánska, kde rok a půl oblékal dres Viborgu (33 utkání – 1 branka).

Nyní se pokusí nedávný reprezentant do 21let zaujmout liberecké fanoušky, ale třeba i kouče reprezentačního áčka. Technických a chytrých hráčů není nikdy nazbyt. „Všechno se seběhlo strašně rychle. Včera se hostování domluvilo, šel jsem si rychle zabalit a dneska ráno už letěl,“ okomentoval Žambůrek svůj příchod pro libereckou klubovou televizi.

Mimochodem Žambůrek prošel v mládežnických letech pražskou Slávií, odkud se zná s Lukášem Červem, současným záložníkem Liberce. Oba rádi vzpomínají na sezonu 2017/18, kdy ovládli dorosteneckou ligu i pohár.

Zdroj: slavia.cz, fcslovanliberec.cz