Ostravský hokej je na vzestupu. Vítkovice bojují v popředí extraligy, Poruba vede první ligu

Přidat na Seznam.cz

Nebývale úspěšné období prožívají hokejové kluby z Ostravy. Celek Vítkovic figuruje v popředí tabulky extraligy, konkrétně mu patří aktuální druhé místo. A tým HC Poruba dokonce vede pořadí druhé nejvyšší soutěže.

Pokud jde o Vítkovice, jejich výkony a výsledky jsou zřejmě nejpříjemnějším překvapením dosavadního průběhu extraligy. A není divu, že úspěšné tažení má ohlas v hokejovém prostředí napříč extraligou. Už samotný fakt, že ostravský tým vyhrál osm domácích zápasů za sebou vždy s tříbodovým ziskem, vzbuzuje respekt.

Nemalou zásluhu na skvělém účinkování mužstva má trenér Miloš Holaň, který se na střídačku Vítkovic postavil na podzim roku 2020, a to v průběhu rozehrané soutěže. Tehdy vystřídal odvolaného kouče Mojmíra Trličíka, skončili i asistenti Darek Stránský a Ladislav Svozil.

Holaň momentálně vede tým s asistentem Radkem Philippem, loni jim ještě pomáhal manažer Roman Šimíček.

Dá se říci, že Miloš Holaň zúročuje trenérské zkušenosti, které nasbíral už od začátku trenérské kariéry právě ve Vítkovicích, působil i v pražské Spartě, Mladé Boleslavi a Pardubicích. A také strávil poměrně dlouhou dobu na střídačkách v zahraničí.

Pardubický tým koučoval Holaň například v sezoně 2017/2018, kdy během tohoto období zachránil mužstvo v extralize a poté dovedl až do čtvrtfinále.

Souboje s Pardubicemi tak mají pro Holaně pikantní příchuť. Zajímavostí je, že Vítkovice jsou v tabulce druhé právě za Pardubicemi. Vzájemný duel těchto celků byl v úterý šlágrem extraligy.

Hrálo se v parádní kulise, výborný hokej, prostě velká show,“ svěřil se Holaň při hodnocení na klubovém webu.

Vím, jak silný kádr mají Pardubice v této sezoně. Táhne je několik reprezentantů od brankáře přes obránce až po hvězdné útočníky. Tím, že zápas skončil i po prodloužení 4:4, se ukázalo, že můžeme hrát s každým. Klobouk dolů před hráči,“ líčil Holaň.

Nynější pozici Vítkovic ale nepřeceňuje. „Hokej je vrtkavý. O tom jsem se přesvědčil v minulosti už několikrát v jiných klubech,“ zůstává vítkovický kouč realistou.

Holaň je ostravským patriotem. Před příchodem do Vítkovic vedl v první lize Porubu, takže má přehled o hokejovém dění ve městě.

Právě hokejová Poruba dělá kromě Vítkovic radost ostravským sportovním příznivcům. Už v dřívějších letech se pokoušela o úspěch v první lize, ale úsilí nedotáhla do konce. Klub často měnil trenéry, nyní mužstvo vede Jiří Režnar.

Zkušený kouč prošel řadou štací v tuzemském hokeji, první ligu dobře zná například z nedávného angažmá v Havířově.