Osmnáctiletý hrdina se nezalekl divokých fanoušků a vychytal Plzni důležitou výhru

Přidat na Seznam.cz

Realizační tým plzeňské Viktorky neměl před třetím duelem Konferenční ligy lehké spaní. Týkalo se to nejen dlouhodobě zraněného kanonýra Duronsimiho, ale především brankářského postu. Stabilní jednička Jindřich Staněk se pravděpodobně v nejbližších týdnech kvůli otřesu mozku na trávníku neukáže a dvojka Marián Tvrdoň vyhořel o víkendu v Liberci. Nakonec se hlavní trenér Miroslav Koubek po konzultaci s koučem gólmanů Matúšem Kozáčikem rozhodl proti Dinamu Záhřeb dát šanci teprve osmnáctiletému Viktoru Baierovi. A byl to dobrý tah! Chorvatští fanoušci jsou známí tím, že umí vytvořit bouřlivou atmosféru, ale reprezentanta do 19 let to nijak neovlivnilo.

Viktor Baier je vnímaný v současnosti jako největší český talent mezi třemi tyčemi. Ne náhodou si ho mnichovský Bayern letos v létě vybral na měsíční stáž. A nyní mohli plzeňští fanoušci naplno zhlédnout, co v něm je. Je pravda, že v prvním poločase mu dvakrát pomohla branková konstrukce, ale ve druhé půli už musel zakročit u několika nebezpečných akcí domácího týmu. Ale i Plzeň se uměla dostat do vyložených šancí a v 69. minutě byl ve vápně sražen Kalvach. Nařízenou penaltu proměnil útočník Chorý. Hubené vedení udrželi Západočeši až do konce a připsali si tak už devátý bod do tabulky.

„Věděli jsme, že se nejedná o jednoduchou skupiny a že každý bod bude důležitý. Vyvrbilo se to tak, že máme za tři zápasy tři výhry. To je samozřejmě potěšitelné, ale stále jsme v polovině skupinové části. Ano, máme to dobře rozehrané a dosavadní výsledky jsou potěšující,“ podotkl po utkání Koubek, který se samozřejmě vyjádřil i k nasazení mladého Baiera. „Marián (Tvrdoň) se dostal po utkání v Liberci pod drtivý tlak sociálních sítí a médií. Nepomohlo tomu ani nešťastné zranění Rafia Durosinmiho. Bylo toho na něj hodně a my jsme se rozhodli, že ho necháme v klidu pro tento zápas. Co bude dál, to se uvidí. Zralé úvaze dostal šanci Viktor Baier. Ten prokázal, že má opravdu silnou hlavu z důvodu toho, že šlo o jeho první utkání, navíc hned v Evropě.“

Zda ale Baier nastoupí i o víkendu proti Karviné, není ještě jisté. „Vyšel mu zápas na Dinamu Záhřeb, to ho určitě posílí. Sám jsem bývalý brankář a vím, že u mladých hráčů přichází výkonnostní vlny. Nepospíchal bych, nechme tomu nějaký průběh,“ podotkl plzeňský kouč.

Zdroj: redakce, fcviktoria.cz