Organizace Oktagon MMA šokovala novou strategií. Ze zápasníků udělá milionáře

Přidat na Seznam.cz

Československá organizace na své tiskové konferenci Oktagon Time odhalila spuštění projektu, který dalece přesahuje všechny hranice, které dosud v tuzemském sportu byly. Ve spolupráci se svým generálním partnerem oznámila konání pyramidového turnaje Tipsport Gamechanger s celkovou dotací 1 000 000 eur pro zápasníky v roce 2023.

Organizace OKTAGON MMA odhalila tajemství, které fanouškům slibovala. Ti se dozvěděli, že největší československá organizace bojových sportů od nové sezony rozjede Tipsport Game Changer, tak se jmenuje nový projekt, ve kterém bude ve hře milion euro, v přepočtu cca 24 milionů Kč.

Po více než čtyřměsíčních přípravách na tiskové konferenci v aule ostravské haly Gong představil pyramidový turnaj, kterého se v rámci hlavní části turnaje zúčastní celkem 16 zápasníků z celého světa, přičemž 7 jmen bylo odhaleno již nyní. Jedná se o (abecedně) Apolla Silvu, Christiana Eckerlina a Jungwirtha, Máté Kertésze, domácí Patrika Kincla, Davida Kozmu a Bojana Veličkoviče.

„Zbylých 9 jmen se může libovolně hlásit,“ vyzývá potenciální uchazeče Novotný. „Můžou to být jak zápasníci z Oktagonu, tak i mimo něj z celé Evropy. Následně, po uzavření přihlášek, se na základě interního klíče v rámci naší organizace vybere druhá osmička zápasníků, kde se mohou objevit i zápasníci, kteří u nás ještě nikdy nestartovali a ty nasadíme proti první osmičce dle toho, jak nám to přijde zajímavé. Poslední, šestnácté jméno pak budou mít možnost vybrat naši fanoušci ze tří předem určených možností“

„Ve spolupráci s Tipsportem jsme chtěli dát jasně najevo, že i s ohledem na naší evropskou expanzi je zde něco, co tu nikdy dřív nebylo, co musí všichni vnímat a co je opravdu tím gamechangerem na evropské scéně. Troufnu si tvrdit, že jde o neoficiální mistrovství Evropy s obrovskou odměnou,“ doplnil Ondřej Novotný. „Komunikace se zápasníky probíhala hladce a byť to pro ně znamená určitou změnu plánů, byli nadšeni z takové možnosti. Velkou motivací jsou, kromě prestiže za vítězství v pyramidě, také peníze. Co si budeme povídat, přes 300 000 eur, sice za 4 zápasy, ale během jednoho roku, ještě nikdo ze zápasníků v Evropě nevydělal.“

Sami jsme zvědaví, jací bojovníci se do výzvy přihlásí. Karlos Vémola? Attila Végh? Nechme se překvapit.

Zdroj: redakce, Oktagon MMA