Opory Slovácka Reinberk, Hofmann a Kalabiška prodloužily smlouvy. Jak se rozhodne Kadlec?

Přidat na Seznam.cz

Slovácko se v posledních sezonách vyhouplo mezi naši fotbalovou elitu. Sice zatím nedokáže konkurovat naší nejužší špičce (Slavia, Plzeň a Sparta), ale to čtvrté místo tomuto klubu z Uherskohradišťska sluší. Velkou zásluhu na kvalitních výkonech a s tím spojených slušných výsledcích má především sehranost mužstva. I proto je vedení Slovácka spokojeno, že se mu povedlo sepsat nové smlouvy s defenzivními oporami.

Až do 30. června 2025 budou na Slovácku působit obránci Petr Reinberk a Stanislav Hofmann. O rok kratší kontrakt podepsal Jan Kalabiška. Jejich statistiky jsou během působení v tomto moravském klubu obdivuhodné a především jejich věrnost k modrobílým barvám, které jsou pro Slovácko typické. Nejvíce toho v klubu odehrál Reinberk a to 289 ligových zápasů! Vsítil sice jen třináct branek, ale dvě z toho byly velmi důležité. Pomohly totiž k výhře nad Spartou ve finále Českého poháru.

Hofman si zatím připsal 207 utkání v dresu Slovácka a na kontě má 18 gólů. To Kalabiška jich vsítil 15 a stačilo mu k tomu „jen“ 131 startů.

Tuto stabilní trojici doplňuje Michal Kadlec, který je šéfem obranné čtveřice. U něj ještě není jisté, zda bude v klubu pokračovat i v další sezoně. „Mám to nastavené tak, že dohraji sezonu a pak se uvidí, jak to bude dál,“ uvedl bývalý reprezentant, který má i velké zkušenosti z Bundesligy, kde nastupoval za Leverkusen. „Při rozhodování nezáleží jenom na mě, ale i na klubu, rodině, zdravotním stavu. Jak se budu cítit, také motivace hraje velkou roli,“ dodal Kadlec.

Zdroj: redakce, fcslovacko.cz