Opomíjený český reprezentant táhne svůj klub do pohárů

Přidat na Seznam.cz

Fotbalista Václav Černý neprožívá lehkou kariéru. Velký talent měl několik dlouhodobých absencí kvůli těžkým zraněním. Ale dokázal se z nich vykřesat a teď táhne holandské Twente Enschede do evropských pohárů. V sezoně 2022/23 už rodák z Příbrami vsítil v nizozemské lize deset gólů a navíc přidal osm asistencí. Je tak jednoznačně nejproduktivnějším hráčem klubu z východní části země tulipánů.

Je proto s podivem, že nedostal příležitost při nedávném dvojzápase české reprezentace. Především při utkání v Moldavsku se jeho nasazení nabízelo. Když už ne od začátku, mohl aspoň v průběhu zápasu dostat šanci a kdo ví, možná by zvrátil zbytečnou bezgólovou remízu, která může Česko v konečném zúčtování kvalifikace na EURO 24 mrzet. Trenér Šilhavý dával dlouho šanci základní jedenáctce, poprvé se rozhodl střídat až v 70. minutě. Náhradníci však nebyli schopni remízový stav zvrátit v náš prospěch.

Nyní má však Černý myšlenky (a to nikoliv černé) na svůj klub, který už má v podstatně zajištěné play-off o Konferenční ligu. O víkendu se týmu Twente povedlo doma remizovat s překvapením ročníku Spartou Rotterdam 3:3. Černý přihrával na první gól a poté pomohl třetím gólem k opětovnému vedení Twente. Jenže Sparta dokázala v nastavení vsítit remízový gól. „Pěkný zápas, ale nakonec jsme z něj skoro nic nevytěžili. Jediným cílem bylo udržet tři body, což bylo možné a bylo by to zasloužené. Zejména na základě fotbalových kvalit, které jsme dnes předvedli na hřišti,“ řekl Černý, který po více než hodině hry vstřelil třetí gól Twente. „Jsem rád, že jsem se tentokrát trefil pravačkou. Míč jsem trefil velmi dobře. Často o tom mluvím s otcem, že bych měl mířit více k druhé tyči,“ dodala hvězda Twente Enschede.

Zdroj: redakce, fctwente.nl