Opava si podruhé během čtyř dnů pohrála se Zbrojovkou

Přidat na Seznam.cz

Lídr druhé fotbalové ligy Vyškov sice jen remizoval, přesto si zvýšil na prvním místě náskok na své pronásledovatelé. Druhá Zbrojovka Brna prohrála v Opavě a přepustila své umístění pražské Dukle. Zajímavostí je to, že Opava porazila Brno v tomto týdnu už podruhé. Nejdříve ve středu v rámci českého poháru zvítězila 3:2 a dnes v druhé nejvyšší soutěži 2:1.

Zbrojovka přitom v Opavě začala nadějně, už ve 3. minutě Alijagič vsítil gól. Ale už za šestnáct minut domácí vyrovnali zásluhou Vaněčka. Vítězný opavský gól zařídil v 60. minutě Málek. Zbrojovka už se nezmohla ani na vyrovnání, i když šance měla a to už hrála od 72. minuty bez vyloučeného Kronuse. „Jednoznačně je prohra komplikace. Dnes jsme to vzhledem k průběhu měli nádherně rozehrané, o to víc prohra mrzí. De facto jsme zase začali hrát až po vyloučení,“ uvedl trenér Brna Luděk Klusáček.

Pro Zbrojovku to byla už druhá porážka za sebou ve druhé lize. Naopak počtvrté za sebou neprohrála Opava a stoupá tabulkou, zatím je na šestém místě. „Překvapilo mě, jak jsme dobře kombinovali. Na konci jsme trochu zalezli, ale ukopali jsme to. Jsou to velmi ceněné tři body a už jsme skoro tam, kde chceme být,“ říká autor druhého opavského gólu Jaroslav Málek.

Vyškov zajížděl do Varnsdorfu v pozici velkého favorita, protože Severočeši byli na posledním místě tabulky. Ale zápas tomu neodpovídal. Domácí mohli dokonce vyhrát. V 66. minutě se zásluhou Samka dostali do vedení, jenže za šest minut si dali vlastňáka (Kouřil).

První porážku v sezoně zažila Vlašim, ze hřiště nováka z Kroměříže si přivezla výsledek 1:2. „Klukům moc děkuji. Bylo moc těžké zmobilizovat síly a utkání zvládnout. Opravdu zaslouží absolutorium, za třemi body šli víc než velmi silný soupeř. Po smolném vlastním gólu se zvedli a šli si za výhrou. Ve středu hřiště jsme byli silní, vytvářeli jsme si nebezpečné situace. Vlašim sice dobře kombinovala, držela balon, ale měla tam pouze pár momentů. Pro nás jsou to obrovsky cenné a za mě i zasloužené tři body, šli jsme si za nimi víc,“ připomněl kroměřížský trenér Bronislav Červenka vlastní gól už v 5. minutě.

Nedávný lídr druhé ligy Táborsko už čeká čtyři zápasy na výhru. Tentokrát byli Jihočeši rádi alespoň za bezgólovou remízu v Líšni, která v týdnu zle zatápěla Spartě v českém poháru.

Zdroj: fkvarnsdorf.cz , sfc.cz