Ondřej Kaše opět pomohl k výhře. Další Češi si připsali další body

Přidat na Seznam.cz

NHL přinesla z úterý na středu hned dvanáct zápasů a hned do deseti z nich zasáhli i naši hokejisté. Ondřej Kaše pomohl k výhře Toronta nad Edmontonem, Radko Gudas utrpěl s Floridou vysokou porážku, Rutta s Palátem slaví vítězství. Jak si vedli ostatní?

Dvě asistence a výhra 5:1 na kluzišti Edmontonu Oilers. Kaše prožil další vydařený večer, sám se podílel na prvním a posledním gólu Austona Matthewse. Konkrétně u první branky zapsal druhou asistenci, u trefy na konečných 5:1 se od něj kotouč spíše odrazil. V příspěvku níže se ovšem můžete podívat na souhru Kaše – Tavares – Matthews, která nakonec vedla k úvodní brance utkání, píše server NHL.

Vítězství berou také Jan Rutta a Ondřej Palát. Obránce Tampy Bay stál u vyrovnávací trefy Taylora Raddyshe, v prodloužení poté rozhodl Mathieu Joseph a dokonal obrat Lightning. Svěřenci Jona Coopera porazili Los Angeles 3:2.

Palát se v tomto utkání bodově neprosadil. Posledním bodujícím Čechem večera je Tomáš Hertl. Jeho asistence na branku Logana Couturea však na výhru nestačila, San Jose na domácím ledě podlehlo Seattlu 1:3. Celkově vzato to pro naše legionáře příliš úspěšná noc nebyla. Kromě výše zmíněných borců se již nedokázal prosadit nikdo další, většina z Čechů zakusila hořkost porážky.

Přitom Columbus s Jakubem Voráčkem si vedl znamenitě – už po úvodní periodě vedli ve Vancouveru 3:0 a vypadalo to jasný průběh. Canucks se ovšem dokázali zvednout a otočit stav utkání na konečných 4:3.

Boston Bruins v čele s Davidem Pastrňákem zase doma podlehli Vegas 1:4, přičemž havířovský rodák nezapsal ani bod. Stejným výsledkem skončilo utkání Dallasu se St. Louis, kde vyšel bodově naprázdno také Radek Faksa, Rangers s Filipem Chytilem v těžkém utkání nestačilo na Colorado a prohráli 2:4.

Těžké porážky utrpěli Pavel Zacha a Radko Gudas. První jmenovaný nastoupil v dresu New Jersey Devils do utkání s Flyers. Ve Philadelphii bylo takřka hotovo už po dvou třetinách, Cam Atkinson za domácí celek nasázel dokonce hattrick.

No a Gudasova Florida absolutně nezvládla domácí duel proti předposlední Ottawě. Senators zničili floridský celek v poměru 8:2!

Zdroje: NHL.com