Olomoučtí Kohouti dvakrát uklovali Bílé Tygry. Promění doma mečbol?

Přidat na Seznam.cz

V osmifinále české hokejové extraligy se očekávalo, že domácí týmy by měly získat alespoň jedno vítězství. Litvínov, České Budějovice a Hradec Králové nakonec dokázaly dvakrát na domácím ledě vyhrát. Jen Liberec pojede do Olomouce ve velmi prekérní situaci, Hanáci mají totiž mečbol...

Obě utkání vyhráli Olomoučtí v prodloužení (1:0, 3:2). Neřekl bych, že jsme byli úplně lepší, možná v některých částech a pasážích. Dobře jsme se na ně připravili. Určitě byl na Liberec větší tlak než na nás. Myslím si, že to pořád takhle bude, uvedl olomoucký brankář Jakub Sedláček. Asi nikdo to nečekal, pro nás je to výborný stav. Doufám, že jeden z těch dvou zápasů uhrajeme.“

I když v play-off se hraje opatrněji, než v základní části, přece jenom je velkou raritou, když hokejový zápas skončí po šedesáti minutách 0:0. Chtěli jsme urvat první bod, což se nám podařilo. Nezalekli jsme se, že hrajeme venku. Hráli jsme si svůj hokej a soupeř se nám musel přizpůsobit. Myslím si, že jsme byli lepším týmem,“ uvedl po prvním utkání olomoucký zadák Dalibor Řezníček. „Odehráli jsme velmi vyrovnaný zápas. Soupeř byl urputný a dobře bruslil. Chtěli jsme vycházet z dobré obrany, bohužel nám nezbylo dost sil a kreativity do útoku. Velmi málo jsme ohrožovali soupeřova brankáře. Měl velmi dobrý výhled a od nás to byly spíše jen propagační střely. To musíme jednoznačně zlepšit, jestli chceme sérii otočit,“ podotkl k prvnímu utkání liberecký kouč Filip Pešán.

A Liberec se v ofenzívě opravdu zlepšil, ale dva góly na vítězství nestačily. Myslím si, že soupeř je zatím jednoduše lepší. Jsou dříve na odražených pucích, vyhrávají souboje a mají více šancí, říká útočník Tomáš Filippi, který vyhrál kanadské bodování základní části.

Třetí utkání se odehraje v sobotu a Liberec už musí bezpodmínečně vyhrát, pokud nechce mít po sezoně. „Budeme hrát týmově, určitě neskládáme zbraně. Musíme vyhrát tři zápasy, takže jedeme do Olomouce vyhrát a pokusit se vrátit sérii k nám,“ dodává útočník Martin Faško-Rudáš.

Zdroj: hc-olomouc.cz, hcbilitygri.cz