Oliveira prozradil svůj handicap! Představte si, jak bych na tom byl bez něj, říká

Přidat na Seznam.cz

Nový král lehké váhy v UFC za sebou má velice úspěšný rok 2021 a věří, že neméně úspěšný bude i v tomto roce. Charles Oliveira však přiznal, že zápasí s velkým handicapem, píše server Middle Easy. Jak by asi bojoval bez něj?

Charles Oliveira se stal novým králem lehké váhy. Pás šampiona získal po výhře nad Michaelem Chandlerem, následně jej obhájil v souboji s Dustinem Poirierem. V tomto roce by jej měl vyzvat Justin Gaethje, o slovo se však hlásí také hvězdný Conor McGregor. Ať už Brazilec titul udrží, či nikoliv, zaslouží si obrovský obdiv.

K titulu se totiž dostal navzdory obrovskému handicapu. Zřejmě každý fanoušek UFC si všiml, že Oliveira před zápasem i po zápase mívá velmi tlusté brýle, bez nich však vidí hůře, než by se dalo čekat. „Můj zrak je úplně na nic. Nikdy jsem to netajil, ale taky jsem neviděl důvod to řešit. V zápase vidím tři soupeře, tři tváře. Snažím se trefovat tu prostřední. Mám-li být upřímný, když si sundám brýle, vidím sotva 50 % z toho, co vidím s nimi,“ překvapil šampion.

Oliveira prozradil, že má pevnou víru v boha, i proto tento problém nedával v MMA nijak najevo. V kleci jej prý tento hendicap nijak nelimituje, na ulici je tomu ale jinak. „Představte si, jak bych na tom byl, kdybych při zápasech viděl na 100 %,“ nabídl zajímavou myšlenku Brazilec.

Král lehké váhy UFC předvádí skutečně dominantní výkony, je tedy obdivuhodné, že se tak děje i přes jeho problémy se zrakem.

Zdroj: middleeasy.com