Odjedou Australští ragbisté z MS s nejhorším výsledkem v historii? Wales je potupil rozdílem třídy

Přidat na Seznam.cz

Když se podíváme na statistiky, jak se v minulosti dařilo na mistrovství světa australským ragbistům, najdeme tam samé úžasné výsledky – 2x první místo, dvakrát stříbro, jednou třetí příčka. Nejhorším umístěním bylo čtvrtfinále. Avšak letos se na probíhajícím světovém šampionátu ve Francii mezi nejlepší osmičku s velkou pravděpodobností nepodívají. Po šokující porážce s Fidži nedokázali Australané v rozhodujícím zápase základní skupiny porazit favorizovaný Wales. A nyní musí doufat v zázrak, že Fidži prohraje se slabou Gruzií či s ještě slabším Potugalskem.

Mistrovství světa

RokDějiště finálového zápasuUmístění
1987 Nový Zéland4. místo
1991AnglieZlatá medaile
1995 Jižní Afrikačtvrtfinále
1999 WalesZlatá medaile
2003 AustralieStříbrná medaile
2007 Franciečtvrtfinále
2011 Nový ZélandBronzová medaile
2015 AnglieStříbrná medaile
2019 Japonskočtvrtfinále
2023 Francie

Získat jen šest bodů, i když proti světovému týmu, je pro Australany ostuda. „Nemám moc co říct, stydím se za Australany. Doufali jsme, že předvedeme nějakou show. Prostě to nebylo dost dobré. Musíme se na příští týden připravit. Tohle bolí,“ řekl po utkání kapitán David Porecki a připomněl poslední vystoupení Australanů na šampionátu s Portugalskem, které je čeká nyní o víkendu.

Opačné pocity měl samozřejmě welsský Gareth Anscombe, který byl vyhlášen hráčem zápasu. „Mám radost za kluky, že se nám podařilo udržet Austrálii jen na šesti bodech.“ Wales ještě čeká na závěr základní skupiny Gruzie.

Vedle zmiňovaného Walesu mají tři vítězství na kontě i Francouzi, Irové a Angličané. Hráči Albionu o víkendu porazili Chile přesvědčivě 71:0. „Taková je realita. Je to naše první mistrovství světa,“ bral smířlivě vysokou porážku chilský kouč Pablo Lemoine. Tato jihoamerická země prohrála i předešlé zápasy se Samoou a Japonskem. „Ukázali jsme dobrou rozmanitost a doufejme, že se odtud můžeme odrazit dál“ dodal pozitivně trenér Chile.

Zdroj: redakce, Wikipedia.org , rugbyworldcup.com