Obrovská ztráta pro Francii. Držitel zlatého míče Benzema opouští dějiště šampionátu

Přidat na Seznam.cz

Reprezentace Francie se bude muset na šampionátu obejít bez jedné z opor. Zranění na tréninku vyřadilo z kádru Karima Benzemu. Útočník Realu Madrid si přivodil zranění stehenního svalu a kouč Francie Didier Deschamps má tak plno práce, aby do pondělí doplnil svůj kádr.

Složení kádru francouzské reprezentace provázejí problémy již delší dobu. Dlouhodobé zdravotní problémy nejdříve vyřadili z nominace záložníky N’Gola Kantého a Paula Pogbu. K nim se po čase přidal útočník Aston Villy, Boubocar Kamara.

Nejistý byl start také u obránců Raphaëla Varany a Lucase Hernándze. Oba se naštěstí stihli do začátku šampionátu uzdravit a jsou připraveni naskočit do kolotoče mistrovství světa.

Tím to ovšem pro reprezentaci galského kohouta neskončilo. Nejdříve se zranil Christopher Nkunku a nyní přišla ta nejhorší zpráva, zranění Benzemy. Nahradit by ho měl podle ESPN Anthony Martial z Manchesteru United.

Francie na letošním šampionátu obhajuje titul mistra světa, který získali na posledním šampionátu v Rusku. Vstup do turnaje obstará už v úterý zápas s Austrálií.

Zdroj: ESPNsport, redakce