Obhájce titulu z Prahy bude znovu velkým favoritem, míní volejbalový manažer

Přidat na Seznam.cz

Přes dvacet let působí v různých volejbalových rolích Miroslav Přikryl, v současnosti manažer extraligového klubu SKV Ústí nad Labem. Ze své pozice má přehled o dění v nejvyšší soutěži a podle svých slov na startu nového ročníku znovu favorizuje na mistrovský titul celek VK Lvi Praha, který dominoval v minulém ročníku.

Na snímku z poloviny října 2023 volejbalový manažer Miroslav Přikryl.

Ústecký celek hrál na závěr přípravy právě s pražským týmem. Jak byste úřadujícího mistra charakterizoval?

V tamním klubu, který je ekonomicky silný, panuje sebevědomí, je tam a bude. Sebedůvěra zůstává podložena herní kvalitou. Družstvo je poskládané z reprezentantů řady zemí. Teď na mistrovství Evropy a olympijské kvalifikaci startovali za český národní tým Janouch a Moník. Takže VK Lvi Praha považuji za jednoho z největších kandidátů na titul.

Prahu čeká i účast v prestižní Lize mistrů…

Jako u většiny týmů se kádr mistra obměnil, ale podle mého soudu se dostal ještě na vyšší úroveň. Posunul se dopředu a mají na to servis, management apod. Díky skladbě sestavy s kvalitními cizinci třeba dokáže Praha v Lize mistrů víc, než české týmy v předchozích ročnících.

Nesmíme zapomenout ani na další týmy, které patří do české špičky. Jak vidíte jejich ambice?

Myslím, že nahoře budou odskočené společně s Prahou i České Budějovice, Karlovarsko a Dukla Liberec. Tedy celky, které jsou rovněž odkázány na cizince z různých zemí. Zahraniční hráči působí i v dalších klubech jako je Kladno, Aero Odolena Voda ad. Možná, že právě tato středočeská dvojice by mohla doplnit okruh aspirantů na medaile dokonce až na šestici.

A co ostatní účastníci extraligy?

Předpokládám výrazné rozdíly mezi skupinou nejlepších a zbytkem. V soutěži startuje třináct týmů, takže na někoho vždycky vyjde volný termín. Ale zápasový scénář se může asi i změnit kvůli účasti českých zástupců v evropských pohárech apod., což je součást volejbalového prostředí.

Zdroj: autorský článek