Obhájce titulu je zatím stoprocentní. Francie si zajistila postup do play-off

Přidat na Seznam.cz

Zatímco Anglie si po špatném výkonu proti Spojeným státům Americkým (0:0) musí zajistit postup až v utkání proti Walesu, Francie už se může po dvou zápasech radovat. Po Austrálii (4:1) si dnes poradila i s Dánskem (2:1).

Dánští fotbalisté měli být Francouzům největším soupeřem ve skupině D, ale zatím se výsledkově trápí. Po nečekané remíze s Tuniskem (0:0) měli dnes těžkou úlohu alespoň bodovat s obhájci titulu. Seveřané začali aktivně, přesto to byli Francouzi, jmenovitě Giroud, který měl první velkou šanci zápasu. Jeho pokus však gólman Schmeichel kryl. Zajímavou příležitost měl poté na druhé straně Cornelius, ale ve vyložené šanci branku netrefil.

Góly začaly padat až ve druhém poločase. Jako první se trefila francouzská superstar Mbappé, když zužitkoval Hernandezovu přihrávku. „Galští kohouti“ se však radovali jen sedm minut, protože Christensen využil zaváhání francouzské obrany k vyrovnání. Avšak hvězda Paris St. Germain se postarala i o druhý gól, Mbappé doslova stehnem dotlačil míč do sítě.

„Byl to dobrý zápas, který rozhodly maličkosti. Za stavu 1:1 jsme měli dvě šance. Druhý gól byl tvrdý direkt, ale naše naděje ještě žije a už se nemůžeme dočkat příštího duelu,“ prohlásil dánský kouč Kasper Hjulmand.

„První cíl je splněn, ale nebylo to vůbec samozřejmé. Bylo to těžké utkání proti silnému soupeři. Pro nás je ideální, že je rozhodnuto už před posledním duelem. To nám dodá klid a také je důležité, že skupinu skoro určitě vyhrajeme,“ pochvaloval si výsledek francouzský kouč Didier Deschamps.

Dánsko tak musí k postupu porazit Austrálii a zároveň nastřílet co nejvíce gólů a mnoho nedostat pro jistotu, kdyby se Tunisku podařilo Francii překonat větším počtem branek. Není to moc pravděpodobné, i když.. možná francouzský trenér dá v sestavě šanci i náhradníkům.

Zdroj: irozhlas.cz , tn.nova.cz