O titul si to rozdají Slavie se Spartou. Ale kdo bude třetí? Plzeň? Slovácko? A co třeba Olomouc? Chceme se porvat o poháry, říká trenér Sigmy

Přidat na Seznam.cz

V titulku by ještě klidně mohly být týmy jako Ostrava či Mladá Boleslav, které také neztrácejí mnoho na třetí místo. Tak moc je zamotaná tabulka po podzimní části první fotbalové ligy. Mezi třetí Plzní a sedmou Mladou Boleslaví je jen sedmibodový rozdíl. Trochu v závětří bude na svou příležitost vrátit se po několika letech do pohárové Evropy čekat olomoucká Sigma. „Nemůžeme říct, že nám stačí prostřední skupina. Chceme se na jaře porvat o evropské poháry,“ uvedl na tiskové konferenci trenér Sigmy Václav Jílek.

Důležitý krok pro udržení se v první šestce, která bude hrát o evropské poháry, může Sigma udělat o víkendu, kdy začínají jarní odvety. Olomouc zajíždí v sobotu do Liberce. Pokud by se Sigmě případně povedlo pod Ještědem vyhrát, vzdálila by se svému soupeři na zajímavých šest bodů. „Po podzimu držíme pozice v elitní šestce, tedy ve skupině, kde jsme se pohybovali i v minulé sezóně, cíl pro jaro tedy nemůže být jiný, než se v této skupině udržet. Pokud budeme do šestého místa, chceme se zároveň i porvat o evropské poháry,“ prohlásil sportovní manažér Ladislav Minář.

S kapitánskou páskou opět povede olomoucké spoluhráče Radim Breite. A i on si dává ten samý cíl jako jeho předřečníci. „Jsme v horní části tabulky, dolů se koukat nemůžeme, to by byl nesmysl. Musíme ukázat, že na to máme.“

I Olomouc vstoupí do jarních odvet s posilami. Obranu má vyztužit Jakub Elbel, který přestoupil z Prostějova. „Začlenil se dobře, je dobře nastavený, ale bude potřebovat ještě čas na to, aby se aklimatizoval,“ řekl na adresu nové posily Jílek.

Druhou posilou je útočník Ebrima Singhateh, který přichází na hostování ze Slavie Praha. „Je to typologicky jiný hráč, než Lukáš Juliš. Dává nám to více možností, je rychlostně velmi dobře vybavený. Adaptaci zvládá zatím velmi dobře, jsem rád, že se podařilo domluvit se Slavií, že u nás bude hostovat celý tento rok,“ dodává olomoucký kouč.

V zimní přípravě se Olomouc střetla s těmito soupeři.

SK Sigma Olomouc – FC Spartak Trnava 2:0 (1:0) Branky: 36. Zorvan (pen.), 46. Amasi.

SK Sigma Olomouc – FC Hradec Králové 1:1 (0:1) Branky: 47. Fortelný – 36. Hais.

SK Sigma Olomouc – FK Austria Vídeň 0:0

SK Sigma Olomouc – 1.SK Prostějov 3:2 (1:0) Branky: 12. Amasi, 56. Juliš, 60. Singhateh – 50. a 87. Matoušek.

SK Sigma Olomouc – SK Hanácká Slavia Kroměříž 0:2 (0:1) Branky: 45.+1 Matoušek, 60. Houser.

SK Sigma Olomouc – PFC Ludogorec Razgrad 1:3 (1:2) Branky: 18. Juliš – 9. Tekpetey, 34. Duah, 87. Rick.

SK Sigma Olomouc – Vejle Boldklub 1:1 (0:0) Branky: 85. Singhateh (pen.) – 90.+3 Lind

Zdroj: redakce, sigmafotbal.cz