O bývalé reprezentanty už nemá Mladá Boleslav zájem. Prosadí se u Středočechů obránce z Martiniku?

Přidat na Seznam.cz

V loňské sezoně nastupovali za Mladou Boleslav čtyři bývalí reprezentanti – Marek Matějovský, Marek Suchý, Jiří Skalák a Milan Škoda. Poslední dva jmenovaní však už v kádru pro příští ročník první fotbalové ligy nefigurují. Rozpačitou sezonu 2022/23 tak odnesl nejen trenér Pavel Hoftych (který se však přemístil na pozici sportovního manažera), ale i slávistická legenda a hráč se zkušenostmi z Anglie.

Sedmatřicetiletý Škoda přišel do Mladé Boleslavi přišel před dvěma lety, když se vrátil z jednoročního angažmá v tureckém Rizesporu. Během dvou sezon vsítil za „škodovku“ deset branek. Skalák také přišel v roce 2021, ale i když je oproti Škodovi o šest let mladší, už se nedokázal dostat na takovou úroveň, aby o něm uvažovali reprezentační trenéři. Zatímco Skalák by jistě chtěl nadále pokračovat v kariéře, Škoda možná své kopačky pověsí na hřebík.

Nový trenér Marek Kulič naopak na prvním tréninku po třítýdenní „letní“ přestávce přivítal vedle obvyklých opor např. ukrajinského obránce Mykolu Yaroshe a také spoustu hráčů z béčka a dorostu, kteří zabojují o setrvání v A-týmu.

Až později se do tréninku zapojí reprezentant do 21 let Matěj Kušej a Florent Poulolo (přišel z Olomouce), který je na reprezentačním srazu Martiniku.

Vedle zmiňovaných Škody a Skaláka už v mladoboleslavském dresu neuvidíme Ekpaie a Michala Tomiče, kteří se vrátili do Slavie či Martina Suchomela, kterému skončilo hostování ze Sparty.

Zdroj: redakce, fkmb.cz