Nový Zéland si lehce poradil s Argentinou a teď bude čekat na finálového soupeře

Přidat na Seznam.cz

První prohrání do kapsy nahání, dalo by se se parafrázovat známé pořekadlo k účinkování novozélandských ragbistů na letošním mistrovství světa. Po úvodní porážce v základní skupině s Francií se tento oceánský stát rozjel k velkým výsledkům a zatím to dotáhl do finále. Dovrší „All Blacks“ své tažení až k mistrovskému titulu? Na rozuzlení si musíme týden počkat, na finálového soupeře ale jen jeden den.

V semifinále proti Argentině „mistři v tanci haku“ jasně dominovali. Jihoameričané drželi s favoritem krok jen část prvního poločasu (6:12), poté ale Nový Zéland pětkou na konci prvního dějství a na začátku druhé půle dalším pětibodovým počinem Argentině nadobro odskočil a postupně skóre navyšoval až na konečných 44:6.

„Přijeli jsme s tím, že chceme do finále, a v něm vyhrát. Teď tu šanci máme,“ prohlásil trenér All Blacks Ian Foster. „Jsem ohromně hrdý, jak jsme to zvládli. Užijeme si tuhle chvíli, zítra se probudíme a začneme zase pracovat.“

Nyní tedy otázka zní: S kým se Nový Zéland střetne ve finále? Bude to JAR či Anglie? Obhájci mistrovského titulu či nenápadný černý (avšak v bílých dresech) kůň? „Jsem na mužstvo hrdý, ale ještě nemáme hotovo. Čeká nás těžký zápas bez ohledu na to, s kým budeme hrát. Za ten další týden jsme vděční,“ dodala opora Nového Zélandu Jordie Barrett.

Pro Argentinu je to velký úspěch dostat se mezi nejlepší čtyřku, přesto logicky po utkání měli její hráči včetně trenérů smutek v duši. „Je to zklamání, naše úsilí bylo obrovské. Rozhodl závěr prvního poločasu a nástup do druhé půle. Někdy to byly malé detaily, které naší hře ještě chybí. Skóre je kruté, zasloužili jsme si trochu víc. Ale neměli jsme na to, abychom se Novému Zélandu vyrovnali,“ podotkl kouč Argentinců Michael Cheika.

Přesto mohou Jihoameričané odjíždět z Francie jako vítězové, pokud se jim podaří získat bronzové medaile. „Nedokázali jsme se přiblížit hře, kterou jsme chtěli předvést. Hodně mě to vzalo. Náš sen o finále je pryč, ale pořád nám tu ještě zbývá nějaká práce,“ řekl argentinský kapitán Julián Montoya.

Zdroj: redakce, rugbyworldcup.com