„Nový Hašek“ podepsal s Anaheimem smlouvu na dva roky. Všechny naděje se teď upínají k Lukáši Dostálovi

Přidat na Seznam.cz

Od té doby co skončil s kariérou (potažmo s působením v NHL) Dominik Hašek, marně čekáme, kdo se mu z českých gólmanů alespoň přiblíží. Je pravda, že „Hašan“ nasadil tak vysokou laťku, že bude pro kohokoliv těžké dosáhnout jeho věhlasu. Bohužel jeho následovníci si nedokáží vytvořit ani stabilní pozici číslo jedna. Nepovedlo se to ani Ondřeji Pavelcovi, Petru Mrázkovi, Pavlu Francouzovi či Davidu Rittichovi. Sice je pravda, že v Arizoně nepustí do branky svého náhradníka Karel Vejmelka, ale zase tento tým nemůže pomýšlet ani na play-off, natož na Stanley cup…

Všechny naděje se teď ale upínají k Lukáši Dostálovi, který dnes podepsal dvouletou smlouvu s Anaheimem. V první sezoně je kontrakt dvoucestný, ve druhé jednocestný a vydělat si může celkem 1,625 milionu dolarů (kolem 32 milionů korun).

23letý brankář, který je odchovencem brněnské Komety, nastupoval za Anaheim už v loňské sezoně. Odchytal 19 zápasů s průměrem 3,78 obdržených gólů na zápas. Spíše však v ročníku 2022/23 nastupoval na farmě za tým San Diego Gulls, kde působí už třetím rokem. Do USA přišel z finského angažmá v Ilvesu Tampere.

Mezi jeho největší úspěchy patří ocenění pro nejlepšího gólmana ve finské lize ze sezony 2019/20 a z loňského světového šampionátu má bronzovou medaili (a to z pozice druhého náhradníka, který se hned v prvním zápase smolně zranil).

Zdroj: redakce, nhl.com, capfriendly.com