Nová sparťanská posila hrála dříve s Connorem McDavidem. Teď potáhne Pražany za titulem

Přidat na Seznam.cz

Sparťanská marodka se natolik rozrostla, že se trenéři s vedením rozhodli, že je potřeba kádr doplnit. Ostatní extraligové týmy samozřejmě nechtějí posilovat soupeře, a tak museli Pražané sáhnout pro nového hráče do ciziny. Ze slovenské Nitry přichází útočník Stephen Harper, který je rodákem z Hamiltonu z provincie Ontario.

Sparta tak už bude mít v kádru druhého Kanaďana. Od začátku sezony obléká sparťanský dres obránce Aaron Irving. Stephena jsme měli vytipovaného už delší dobu. Vzhledem k rozsáhlé marodce, dlouhodobým zraněním a zejména náročnému závěru sezony jsme o něho stáli, protože mezi jeho přednosti patří nejen produktivita, ale také univerzálnost,“ říká šéf sportovního úseku Tomáš Divíšek.

Sheltona si Sparta vybrala hlavní díky jeho skvělé produktivitě. V dosavadní sezoně získal během 28 zápasů slovenské extraligy třicet bodů. Umí se dobře pohybovat v předbrankovém prostoru, je to velice kvalitní bruslař a dokáže být na ledě pro soupeře hodně nepříjemný. Podle mého názoru by to měl být vynikající hráč pro play off,“ dodává Divíšek.

Americký forvard prošel v zámoří univerzitními ligami, ale zahrál si i dospělé AHL a OHL, kde se dokonce v týmu Erie Otters sešel s Connorem McDavidem. „Connor je můj dobrý kamarád. V juniorce jsme spolu sdíleli pokoj, takže ho znám moc dobře. Je skvělý. Tohle léto jsem byl v Kanadě na kempu, kde jsme se poprvé po pár letech znovu potkali. Dlouho jsem se neviděli, jelikož oba bydlíme v jiných částech Kanady, takže bylo skvělé si s ním znovu popovídat. Je super říct, že se kamarádíte s nejlepším hráčem světa,“ usmívá se nová americká posila.

Avšak narozdíl od současného nejlepšího hráče světa Shelton do NHL ani nenakoukl. Po několika marných letech čekání na šanci v nejlepší lize světa se rozhodl pro odchod do Evropy. Nejdříve oblékal dres německého Düssledorfu a poté se přesunul na Slovensko. Nyní ho tedy čeká třetí evropská štace. „O Praze jsem mluvil s několika hráči, kteří zde už hráli a všichni se shodli, jak je úžasná. Já jsem v Praze dokonce sám hrál asi před třinácti lety na mládežnickém turnaj, takže je skvělé se sem zase vrátit o něco starší. Od bývalých hráčů jsem slyšel, že je Sparta skvělá organizace, takže se těším na kluky a věřím, že zapadnu,“ dodává Shelton.

Poprvé by se měl osmadvacetiletý útočník představit zítra v Liberci.

Zdroj: redakce, hcsparta.cz