Nová akvizice bruslařů si podmanila extraligová kluziště

Přidat na Seznam.cz

Tim Söderlund, švédský skřítek, který působil v top klubech švédské ligy, se pokoušel prosadit také v NHL. Pro českého hokejového fanouška dosud neznámé jméno. To se ovšem s přibývajícími starty za Boleslav může rychle změnit.

Za mladoboleslavský klub odehrál zatím jen osm duelů, ale svou hrou a pohybem si rychle získal pozornost v hokejových kuloárech. Ačkoli mu angažmá v nejlepší hokejové soutěži nevyšlo, je podle svých slov rád za možnost zahrát si extraligu, kterou si náramně užívá.

Nutno podotknout, že postavou nevelký Švéd rozhýbal uvadající hráče Mladé Boleslavi. Jeho rychlost je největší zbraní se kterou mají obránci české extraligy velký problém. Aktuálně si rychlonohý útočník v osmi duelech připsal pět kanadských bodů a vstřelil tři branky.

Velmi rychle se dostal také do přízně fanoušků Bruslařského klubu, kteří vyzývají vedení, aby hbitého útočníka neváhalo podepsat na další rok. Aktuálně má smlouvu do konce sezóny s možností jejího prodloužení.

„Zatím se mi zde líbí, je to hezké malé město, všude se dá dojít pěšky. Snažím se ho poznávat s přítelkyní, hodně spolu cestujeme. Byl jsem se podívat i v Liberci a Praze,“ uvedl švédský štírek pro klubový web.

V minulosti Söderlund působil v top švédských klubech Skelleftea a Frölunda. Švédsko reprezentoval na několika mládežnických šampionátech, odkud má dvě stříbrné medaile.

V roce 2017 ho draftovalo Chicago Blackhawks, ale během tří let se do prvního týmu prosadit nedokázal, když se mu nevedlo ani v rezervě jestřábů v AHL.

Zdroj: bkboleslav.cz, redakce