Noah Lyles je nejrychlejší muž na světě v běhu na 100 metrů

Přidat na Seznam.cz

Noah Lyles oznámil své vítězství a dodržel slovo. Američan získal zlato na mistrovství světa v běhu na 100 metrů v čase 9,83 sekundy před Letsilem Tebogem z Botswany. Obhájce titulu byl vyřazen v semifinále, uvedl deník Spiegel.

Noah Lyles je novým nejrychlejším mužem světa. Američan získal na mistrovství světa v atletice zlato v běhu na 100 metrů v čase 9,83 s. Stříbro v neděli v Budapešti vybojoval Letsile Tebogo z Botswany (9,88). Bronzovou medaili vybojoval Zharnel Hughes z Velké Británie (9,88).

V maďarském hlavním městě vidělo 35 000 diváků napínavý závod. Na druhém až čtvrtém místě skončily ve stejném čase po setinách. Jamajský mladík Oblique Seville skončil čtvrtý a bývalý mistr světa Christian Coleman (USA) na pátém místě se výkonem 9,92 rovněž udržel pod hranicí 10 sekund.

Lyles se před bojem o titul postaral o rozruch slovně. Nyní na ně navázal svými prvními činy. Šestadvacetiletý závodník zajistil Spojeným státům čtvrtý titul mistra světa na 100 metrů v řadě a nyní se může stát dokonce dvojnásobným mistrem světa. Sprinterská hvězda bude ve čtvrtek obhajovat titul v běhu na 200 metrů.

„Říkali, že to není proveditelné. Říkali, že nejsem ten pravý,“ řekl Lyles po svém vítězství, „ale já děkuji Bohu, že jsem.“

Zdroj: spiegel.de