Nikola Jokić dostal od NBA pokutu za roztržku s majitelem klubu

Přidat na Seznam.cz

Byla to jedna z nejkurióznějších scén letošního play-off NBA. Během zápasu ve Phoenixu se denverský profesionál Nikola Jokić dostal do potyčky s majitelem Suns, uvedl deník Spiegel. Otázka viny je předmětem vášnivých diskusí.

Hvězda NBA Nikola Jokić musí zaplatit pokutu 25 000 amerických dolarů za potyčku s majitelem klubu Suns Matem Ishbiou, uvedla stanice NBC. V pondělí to oznámila NBA. Jokić se s Ishbiou střetl kvůli basketbalovému míči před poločasovou přestávkou v zápase play-off jeho Denveru Nuggets proti Phoenixu Suns.

Americká média však z této scény často obviňovala Ishbia. Suns nakonec zápas vyhráli 129:124 a vyrovnali stav semifinálové série Západní konference na 2:2 po vítězstvích.

Hráč Suns Josh Okogie se snažil zachránit míč před vylétnutím ze hřiště a spadl do skupiny diváků. Jokić pak rychle chtěl basketbalový míč, který v tu chvíli držel Ishbia a hned tak ho nepustil. Ishbia byl při potyčce zasažen Jokićovým loktem. Rozhodčí Jokićovi udělili technický faul.

Sám Ishbia se k tomu vyjádřil prostřednictvím tweetu. „Suspendace nebo trest za včerejší večer by byly špatné. Mám k Jokićovi velký respekt a nechci nic takového vidět. Těším se na zápas číslo 5. Do toho Suns!“

Miliardář získal tým teprve nedávno a okamžitě se dostal na titulní stránky novin velkou hráčskou výměnou za největší hvězdu Kevina Duranta. Tento přestup katapultoval Phoenix mezi favority na zisk titulu i když se nově seřazený tým stále musí hledat.

Zdroj: spiegel.de, nbcnewyork.com, redakčně upraveno