NHL plánuje návrat do Evropy. Zápasy budou dokonce i v Praze

Přidat na Seznam.cz

Ze zámoří přišla krásná zpráva pro všechny evropské hokejové fanoušky. Slavná NHL totiž novou sezonu odstartuje právě na evropském kontinentu, hrát se bude i v pražské O2 Aréně, píše server NHL.

NHL si sice nyní užívá víkend s All-Star Game, na tiskové konferenci před zahájením tradičního exhibičního víkendu však zazněly velmi zajímavé věci, které potěší evropské hokejové fanoušky. Po třech letech se totiž nejlepší hokejová liga vrátí do Evropy. Ve Švýcarsku a Německu se odehrají přípravná utkání, zápasy základní části NHL bude hostit Finsko a Česká republika.

To vše prozradil komisař NHL Gary Bettman, bližší detaily nicméně neřekl. Není tedy zřejmé, kolik utkání a v jakých termínech se bude hrát, stejně tak se zatím neví, jaké týmy si v Evropě zahrají. Z marketingového hlediska však dává smysl, aby se v Praze představil Boston Bruins v čele s Davidem Pastrňákem.

Česká republika měla hostit zápas NHL již v roce 2020, v Praze měl hrát Boston s Nashvillem, kvůli koronaviru vše ale padlo. NHL však slibovala, že se do Evropy vrátí, jakmile to bude možné, a slib bude skutečně dodržen.

Naposledy se NHL hrála v Evropě na podzim 2019, v Praze se utkala Philadelphia s Chicagem, v minulosti se nejslavnější hokejová soutěž v české metropoli objevila také v letech 2008 a 2010.

Zdroj: nhl.com