NHL – Matěj Blümel zaznamenal svůj první gól za Dallas a pochvaluje si tempo v nejlepší hokejové soutěži

Přidat na Seznam.cz

Český útočník čekal na svůj povolávací rozkaz z týmu Dallasu, který obdržel po čtyřech zápasech odehraných v AHL a hned v prvním venkovním utkání zaznamenal svou premiérovou trefu v nejprestižnější hokejové soutěži, když se prosadil proti Philadephii.

Kvůli platovému stropu NHL byl Matěj nucen začít na farmě Dallasu a čekat na svou šanci. Když přišla zpráva z prvního týmu, že se má hlásit na čtvrtečním tréninku, začal obvolávat samozřejmě rodinu, kamarády a nevynechal ani svého agenta, aby jim tuto skvělou zprávu mohl sdělit.

O tom, jestli v pátek premiérově zasáhne do zápasu ve čtvrtek ještě nevěděl. Definitivní jistotu získal až při příchodu do kabiny v pátek ráno, když figuroval na oficiální zápasové soupisce ve druhé formaci. Svůj debut proti San Jose si podle svých slov náramně užíval a nepociťoval ani přehnanou nervozitu. Ta se paradoxně dostavila až ve druhé zápase proti Philadelphii.

Šanci na skórování měl už proti San Jose, kdy se zničehonic zjevil sám před gólmanem, ale na svou premiérovou trefu si musel ještě chvíli počkat. Ve stejné situaci ve Philadephii zachoval chladnou hlavu a mohl začít slavit svůj úspěch, když překonal v brance svého krajana Lukáše Sedláka, se kterým se zná z reprezentace.

K premiérové trefě s gratulací přispěchal také kouč národního týmu Kari Jalonen, který útočníkovi Dallasu vzkázal, že branka to byla parádní a popřál mu mnoho úspěchů v jeho působišti.

Zdroj: Hokej.cz, NHL.com