NHL má novou hvězdu. Útočník Dallasu nahání McDavida

Přidat na Seznam.cz

Při letmém pohledu na tabulku kanadského bodování NHL vidíme samá známá jména – Connor McDavid, Leon Draisaitl, David Pastrňák, Nathan MacKinnon, Sidney Crosby, Jason… kdo že? Ano, Jason Robertsson, útočník Dallasu Stars. V tuto chvíli je s 22 góly nejlepším střelcem. Kde se vzal tento forvard z města ságy Ewingů?

Robertssonovi se daří od začátku sezony, ale je pravda, že listopad ho zastihl v životní formě. Během sedmnácti zápasů nastřádal dvaatřicet bodů (20+12), což mu vyneslo ocenění hráč měsíce. Jeho úžasná forma vzala tuto poctu českému brankáři Vítku Vaněčkovi, který drží New Yersey Devils na špici celé NHL.

Ale vraťme se k útočníkovi Stars. Když si ho před pěti a půl lety Dallas vybral v draftu jako 39. v pořadí, asi jeho představitelé netušili, jaký skvost se jim povedlo získat. Chvíli trvalo tomuto rodákovi z Kalifornie, než se začal prosazovat, ale letos konečně ukazuje, co v něm je a co asi ani hokejoví experti netušili. „Hraje v neuvěřitelné formě, v jeho podání vypadá všechno hrozně jednoduše,“ podotýká jeho současný kouč Peter DeBoer.

I šikovný hráč potřebuje k svému vzestupu kvalitní spoluhráče a ty Robertsson má. Druhým křídelním útočníkem v jeho formaci je zkušený Američan Joe Pavelski a v centru mají Fina Roopa Hintzeho.

Slova chvály na svého spoluhráče má gólman Scott Wedgewood: „Velmi rychle přemýšlí, umí si počkat, změnit pozici a skórovat z nemožných úhlů. Připomíná mi Alexandera Ovečkina, zkrátka všestranný střelec.“

Bude nyní zajímavé sledovat, zda se Robertssonovi podaří nasazenou laťku udržet, či mu McDavid, Draisaitl a Pastrňák v kanadském bodování postupně prchnou.

Zdroj: idnes.cz , sport.cz