NHL: Kris Letang je po mrtvici na dobu neurčitou mimo hru

Přidat na Seznam.cz

Generální manažer Penguins Ron Hextall dnes oznámil, že obránce Kris Letang je po pondělní mrtvici na neurčito mimo hru.

Pětatřicetiletý Letang nepociťuje žádné trvalé následky mrtvice a v příštím týdnu se bude nadále podrobovat řadě vyšetření. Dokud nebudou všechna vyšetření dokončena a nebude stanoven lékařský plán, nebudou o jeho stavu zveřejňovány žádné další informace. Předpokládá se, že jeho stav neohrožuje kariéru.

„Kris v pondělí nahlásil tréninkovému štábu příznaky a byl okamžitě převezen do nemocnice na vyšetření,“ uvedl Hextall. „Výsledky testů byly šokující, ale jsme vděční, že se Krisovi daří dobře. Jsme vděční zdravotnickému personálu a lékařům. Je to bojovník na ledě, ale především je to syn, otec, manžel a přítel. Jeho zdraví je pro nás prioritou číslo jedna.“

V této sezóně má 193 centimetrů vysoký obránce na kontě jeden gól a 12 bodů v 21 zápasech. Vede tým v čase stráveném na ledě s 23:54.

Rodák z quebeckého Montrealu odehrál v dresu Pittsburghu celou svou sedmnáctiletou kariéru, v níž zaznamenal 662 bodů (145G-517A) v 962 zápasech základní části. Je historickým lídrem týmu mezi obránci v počtu odehraných zápasů v základní části i play-off, gólů, asistencí i bodů a pomohl týmu ke třem Stanley Cupům (2009, 16, 17).

Zdroj: nhl.com