NHL – Brankář Dallasu Wedgewood opouštěl led na nosítkách

Přidat na Seznam.cz

Náhradní gólman Stars, Scott Wedgewood, by měl chybět nakonec jen několik dnů. Jeho zranění bylo klasifikováno jako lehké a zpět do brankoviště by se tak mohl vrátit v krátké době.

První záběry ovšem vypadaly skutečně hrozivě. Wedgewood kryl v krátkém sledu dorážky Antona Lundella (Florida Panthers), když při přerušení vyklepal lapačku a chytil se v křeči za záda. I přes pomoc lékaře na ledě se mu nedařilo postavit na nohy, a tak byla na led povolána nosítka.

Trenér Dallasu po pátečním tréninku upřesnil stav brankářské dvojky,: „Dnes je na tom lépe, takže máme signály, že by se mohl již zítra zapojit do tréninku“.

Kouč DeBoer pro NHL.com popsal i danou situaci, jak jí osobně vnímal ze střídačky,: „Můžu spočítat na prstech jedné ruky počet kluků, které jsem viděl odvážet z ledu na nosítkách. Když vidíte, že na led jedou nosítka, víte, že je to vážné. Zjevně tam byl nějaký problém. Vaše bezprostřední myšlenky se týkají toho, jestli bude v pořádku“.

Pokud se prognózy vyplní, bude to ta nejlepší zpráva pro vedoucí tým centrální divize. Třicetiletý Wedgewood se totiž může pyšnit vynikající statistikami, když si po osmi duelech drží úspěšnost 90,4% a průměr inkasovaných branek činí 3,23.

Zdroj: NHL.com, redakce