Nezastavitelný Palmer. Prvním hattrickem v kariéře potopil Rudé ďábly

Přidat na Seznam.cz

Málo vídaný kousek se odehrál v závěru ligového utkání mezi Chelsea a Manchesterem United. Domácí Blues ještě v deváté minutě nastavení prohrávali 2:3, poté si však vzal hned dvakrát slovo Cole Palmer, který dvěma brankami během dvou minut skóre otočil a Stamford Bridge tak mohl vypuknout radostí. Pro Palmera to byla již sedmá trefa v posledních čtyřech zápasech.

V den zápasu měla výročí úmrtí jedna z legend Chelsea Ray Wilkins, který si během své kariéry zahrál také za Manchester United. Duel jeho dvou bývalých celků se musel líbit a do historie Premier leaguer se jistě zapíše tučným písmem. Show odstartovala Chelsea už ve 4. minutě, kdy se ze druhé vlny trefil Gallagher. V 19. minutě byl ve prospěch Blues nařízen za faul Antonyho na Marca Cucurellu pokutový kop, ze kterého se Palmer nemýlil a bylo to už 2:0. Hostům se ještě do poločasu podařilo vyrovnat. Zmatků v obraně soupeře využil Garnacho, a nerozhodný dílčí výsledek pak zajistila Rudým ďáblům jejich tradiční opora Bruno Fernandes, který zůstal nikým nehlídaný a hlavou zamířil přesně.

Po změně stran se do vedení poprvé v utkání dostal Manchester United. Jeho vycházející hvězda Alejandro Garnacho tentokrát při rychlém protiútoku využil špatného vyběhnutí brankáře Petroviče a mohl se radovat už ze druhého zásahu v zápasu. Těsně před koncem se na trávník dostal také Mason Mount, a jeho příchod atmosféru ještě více okořenil. Odchovanec Chelsea totiž před sezónou vyměnil dres svého mateřského klubu právě za ten manchesterský. Střetnutí dvou tradičních rivalů gradovalo a vyvrcholilo v nastavení. V něm nejprve fauloval Maduekeho Dalot a Chelsea mohla zahrávat už druhou penaltu. Stejně jako v prvním případě se ani tady Palmer nemýlil a bylo vyrovnáno. Mladý hráč a tahoun domácí ofenzivy dal o sobě pořádně vědět také o minutu později, kdy jeho pokus z hranice vápna rozvlnil s pomocí obránce síť.

Chelsea tak ve strhujícím duelu porazila Manchester United a svému soupeři se zase více přiblížila. Klíčovou postavou londýnského klubu se začíná v letošní sezoně stávat jednadvacetiletý Cole Palmer, který má v anglické nejvyšší soutěži na kontě už 16 branek a 8 asistencí. To vše stihl během pětadvaceti zápasů.

Zdroj: autorský článek