Neymar ospravedlňuje svůj krok přestoupit do Saudské Arábie a chválí Cristiana Ronalda, kterému všichni říkali, že je blázen

Přidat na Seznam.cz

Jednatřicetiletý Neymar se v tomto mimořádném přestupovém létě přesunul do Saúdské Arábie. Důvodem je sám Brazilec.

Nyní jsou všechny tři největší a nejpopulárnější fotbalové hvězdy světa z Evropy pryč. Zatímco Lionel Messi nyní okouzluje soutěž MLS v dresu Interu Miami, útočník Al-Nassru Cristiano Ronaldo nastartoval v saúdské Pro League lavinový trend, který nyní následoval i Neymar.

Jednatřicetiletý Brazilec za to v rozhovoru pro klubová média po svém poměrně překvapivém přestupu do Al-Hilalu vděčí právě osmatřicetiletému Portugalci. „Cristiano Ronaldo byl průkopníkem toho všeho,“ řekl Neymar, jak uvádí portál Kicker.„Všichni mu říkali, že je blázen. Ale teď se tahle liga čím dál víc rozrůstá.“ Ušlechtilý technik k tomu chce také přispět.

I v této fázi je podle Neymara růst tak daleko, že očekává vzrušující soutěž. „Už se tu odehrálo mnoho podpisů, které hodně věcí změní,“ myslí si bývalý útočník Barçy a PSG. „Konkurence je pro mě důležitá, to je důvod, proč jsem sem přišel.“ Tolik k jeho prohlášením.

Mezitím zprávy v médiích o někdy až šílených detailech smlouvy mezi Neymarem, jeho klubem a do jisté míry i Saúdskou Arábií vyvolávají spoustu otázek, zatímco přestupová částka ve výši 80 (přes 1,9 miliardy korun) až 100 milionů eur (kolem 2,4 miliardy korun) téměř ustupuje do pozadí.

Půl milionu eur za příspěvek na sociálních sítích?

Neymar by měl během pouhých dvou let získat základní plat až 200 milionů eur (4,8 miliardy korun), dále má mít nepřetržitě k dispozici soukromé letadlo a rozsáhlý majetek včetně personálu. Za každý vyhraný zápas dostane bonus 80 000 eur (skoro 2 miliony korun) a za každý příspěvek na sociálních sítích propagující zemi Saúdská Arábie 500 000 eur (kolem 12 milionu korun).

Neymar se na takové věci neodvolává. „Těším se, že se v těchto týmech setkám s dobrými hráči, s Cristianem Ronaldem, Karimem Benzemou, Robertem Firminem,“ usmívá se 124násobný reprezentant. „Bude to úžasné.“

Zdroj: kicker.de, redakčně upraveno