Neymar má poraněný kotník. Přijde Brazílie o svou největší hvězdu?

Přidat na Seznam.cz

Jeden den radost, druhý den zděšení. Takovouto změnu emocí nyní prožívají brazilští fotbaloví fanoušci. Po včerejším vítězství nad Srbskem 2:0 zavládlo v brazilských končinách nebývalé nadšení. Dnes se však fandové kanárkových dresů dozvěděli nemilou zprávu: Jejich největší hvězda Neymar má problémy s kotníkem a není jisté zda nastoupí do dalšího utkání. Dokonce je možné, že pro něj světový šampionát skončil.

Neymar opouštěl hřiště v 79. minutě s bolestivou grimasou va tváři. Po zápase se šel radovat se spoluhráči, ale jen se zlehka šoural a botu na pravé noze neměl. Kotník mu totiž tolik natekl, že už by kopačku neobul.

„Neymar má bolestivou distorzi pravého kotníku. Je v šoku, okamžitě jsme začali léčbu hned na lavičce. Ted je u fyzioterapeutů, budeme se mu věnovat 24 hodin denně. Uvidíme, jak to bude vypadat zítra. Teď musíme počkat, jak noha zareaguje,“ prohlásil lékař Brazílie Rodrigo Lasmar.

Neymar se zranil v tomto zápase už o několik minut dříve, než střídal, ale ze hřiště se mu zatím nechtělo, chtěl pomoci svým spoluhráčům dorazit Srby. „Ani jsem si původně nevšiml, že je zraněný, několik minut pokračoval i přes bolest. Chtěl za každou cenu pomoct svým spoluhráčům, což je úžasné. Jsem přesvědčený o tom, že do turnaje ještě zasáhne,“ uvedl brazilský kouč Tité.

Neymarovi je sice teprve třicet let a může se tak zúčastnit i příštího MS, ale on jistě si přál už na tomto šampionátu překonat střelecký rekord geniálního Pelého. Chybí mu dvě trefy (zatím jich má 75), aby dorovnal svého slavného krajana. Ale především by chtěl přivézt domů titul mistrů světa, aby se i on sám mohl zařadit mezi nesmrtelné brazilské fotbalisty.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz