Newcastle chce šlapat na paty anglickým velkoklubům. Udělá z Tonaliho nejdražšího Itala?

Přidat na Seznam.cz

Sedmdesát milionů eur (přibližně 1 750 000 000 korun) chce vysázet Newcastle za Sandra Tonaliho. Záložník AC Milán by se tak stal nejdražším italským hráčem v historii. Tím se původně mohl stát Nicolo Barella, avšak druhý milánský klub Inter ho nechtěl do Anglie pustit.

Newcastle je po příchodu saudskoarabského šejka na pozici majitele velmi ambiciózní. Z průměrného klubu se „přes noc“ stal aspirant na evropské poháry, což se „Strakám“ v právě skončené sezoně povedlo. Čtvrté místo zajistilo týmu s typickými bíločernými pruhy na dresu automatický postup do základní části Ligy mistrů. To však klubu ze severní části Velké Británie nestačí a míří za titulem. A právě příchod Tonaliho se má stát důležitým krokem k tomuto cíli.

Tonali patří mezi velké talenty, v tuto chvíli je s italskou jednadvacítkou na ME do 21 let. V AC Milán působí od roku 2020 a vloni s tímto velkoklubem získal titul. V italském národním týmu dospělých už nasbíral 14 startů.

Pokud k podpisu smlouvy opravdu dojde, překoná Tonali Jorginha, který v roce 2018 přestoupil z Neapole do Chelsea za 57 milionů eur.

Zdroj: bbc.com , dailymail.co.uk