Neuvěřitelná přestřelka v zápase s Portugalskem. Ghanu dělily od vyrovnání dva metry!

Přidat na Seznam.cz

Utkání se dá rozdělit na dvě části. Zhruba do 65. minuty to byla od obou týmů opatrná hra a soustředění se na to neudělat chybu. Ovšem potom jakoby se roztrhl s góly pytel a během pětadvaceti minut jich padlo hned pět. Šťastnější ze hřiště odcházeli Portugalci, kteří přežili i infarktový závěr.

Po eskapádách posledních dní kolem Cristiana Ronalda se čekalo, jak všechno tohle dění bude působit na portugalskou reprezentaci. Utkání začalo v klidném tempu, ani jeden tým se do útoku zrovna nehrnul. Bylo jasné, že oba týmy se budou spoléhat na pevnou obranu.

Míč na svých kopačkách měli více reprezentanti Portugalska, ale kombinace se odehrávaly uprostřed hřiště a odtud moc branek nepadá. První větší rozruch vyvolal pád Ronalda v pokutovém území, ale rozhodčí byl v tomto případě nekompromisní a nařídil pouze odkop od brány.

V podobném tempu se utkání přehouplo i do druhého poločasu. Nikdo nikam nespěchal, a tak se zdálo, že oba mančafty jsou s dosavadním průběhem spokojeni.

Cristiano Ronaldo se ovšem zachoval jako správný kapitán a vzal osud utkání do svých rukou, když si to namířil do velkého vápna a lehké škobrtnutí ghanského obránce znamenalo nařízení pokutového kopu, který hvězdný útočník s přehledem proměnil.

V tu chvíli se otevřela branková stavidla. Nejdříve o osm minut později srovnal skóre André Ayew. V 78. minutě vrátil vedení Portugalcům Joao Félix a hned vzápětí přidal pojistku Rafael Leao. Ghana ještě stačila utkání zdramatizovat, když se 89. minutě prosadil Osman Bukari. K vyrovnání Ghaně chybělo opravdu jen kousíček, když si minutu před koncem obrana Portugalců nerozuměla s brankářem Costou a k dosažení branky chyběly dva metry.

Portugalci po prvním kole vedou skupinu H. V druhém utkání v Kataru změří v pondělí síly s Uruguayí, Ghanu čeká souboj s Koreou. Do vyřazovací fáze postoupí první dva celky z každé skupiny.

Zdroj: ČTsport, redakce