Netradiční samostatný nájezd z rukou Hartikainena

Přidat na Seznam.cz

Zajímavý počin se udál v v severském derby v rámci podniku Euro Hockey Tour. Teemu Hartikainen se rozjel do třetí série nájezdu a zvolil velmi netradiční zakončení, které k jeho smůle brankou neskončilo.

Lakrosový způsob zakončení se u hokejistů objevuje pravidelně. Tento styl zakončení jednou rukou se ovšem objevil zřejmě poprvé. Nejpoužívanější je lakrosové zakončení zpoza brány, trik, který se těší velké oblibě také mezi dětmi, které ho rádi zkoušejí v rámci tréninku.

Utkání nakonec na svou stranu převážil tým Švédska, když rozhodující nájezd proměnil Marcus Sörensen střelou do teploměru brankáře Lehtinena.

Utkání bylo bohaté na zajímavé momenty, ačkoli po první třetině svítil na ukazateli bezbrankový stav. Do vedení poslal švédy ranou z otočky Marcus Sörensen. V následující přesilovce vyrovnával Mikael Ruohomaa. Tým Tre kronor si vzal zpět své vedení v 35. minutě Heineman.

Finové do závěrečného dějiství vlétli ve velkém stylu a po brankách Ikonena a Granlunda překlopili skóre na svou stranu. Vyrovnat se reprezentantům Švédska podařilo po třech minutách zásluhou Olofssona. Další branka nepadla už ani v pětiminutovém prodloužení.

V nájezdech byl jako první úspěšný švéd Wallmark. Na druhé straně proměnil nájezd pouze Kuokkanen. V další sérii rozhodl o výhře Švédska Sörensen.

Zdroj: ČT24, redakce