Nesplnil váhu, pil pivo na vážení a nakonec vyhrál. Ryan Garcia porazil šampiona

Přidat na Seznam.cz

O víkendu se v New Yorku konal zápas dvou hvězd současného světa boxu. Pro vítězství si nakonec i díky třem tvrdým knockdownům došel Ryan Garcia.

O uplynulém víkendu se v aréně Barclays Center v New Yorku odehrál zápas o světový titul v super lehké váze organizace WBC mezi jeho držitelem, neporaženým zápasníkem Devinem Haneyem a vyzyvatelem Ryanem Garciou. Již při vážení ale bylo jisté, že titul může získat pouze Devin Haney.

Garcia nenavážil

Důvodem bylo to, že při oficiálním vážení nesplnil vyzyvatel váhový limit o 1,5 kilogramu. V takové situaci se obvykle v bojových sportech stává to, že hříšník automaticky přijde o možnost získat opasek a navíc přijde o část své výplaty. Soupeř, který váhu splnil, navíc může odmítnout do zápasu nastoupit, což se v tomto případě naštěstí nestalo.

Ryan Garcia se k tomu všemu navíc choval před zápasem přinejmenším zvláštně. Na sociálních sítích sdílel příspěvky v cizích jazycích, v rozhovorech působil, jako kdyby byl pod vlivem omamných látek a na veřejném vážení, večer před zápasem, před očima všech zúčastněných vypil lahev piva. Jedni Garciovo chování považovali za perfektní budování popularity zápasu, ti druzí měli vážné pochyby o duševním zdraví amerického boxera.

Životní výhra

Zápas se nakonec odehrával víceméně v režii pětadvacetiletého Garcii. Ten za zápas poslal úřadujícího šampiona Haneyho hned třikrát do počítání. Poprvé šampionem Garcia otřásl už v prvním kole. Na zadek se Haney posadil v sedmém, desátem a jedenáctém kole. Rozhodčí Harvey Dock musel Garciovi strhnout bod za úder při přerušení, což nakonec na výsledek zápasu nemělo vliv. Garcia totiž na body vyhrál 115-109, 114-110 a 112-112.

Zdroj: ESPN