Nesmíme padnout do pasti, že je hotovo, podotýká teplický trenér Zdenko Frťala

Přidat na Seznam.cz

Vzepětí fotbalových Teplic v první lize. Tak vyznívají výsledky severočeského celku v posledních měsících jarní sezony. Bilance patnácti získaných bodů z devíti zápasů je spojena především s příchodem nového trenéra. Fotbalový kouč Zdenko Frťala i přes týmové zlepšení nepropadá pocitu, že už je jasná záchrana mužstva v soutěži.

Snímek je z ligového zápasu Teplice-Pardubice, situace před pardubickou brankou.

Hráči si uvědomují, že bojují o svoji budoucnost, potažmo o budoucnost klubu. A bez toho, aby odevzdali na hřišti všechny síly, to prostě nejde. Když se někomu nedaří, zvedne prapor někdo jiný. To je smysl týmového sportu,“ uvažoval Frťala při pozápasové tiskové konferenci po vítězství nad Pardubicemi 1:0 v prvním kole nadstavbové skupiny o záchranu.

Trenér chválí svoje svěřence, ale zároveň zůstává pevný ve svých názorech.

Nesmíme padnout do pasti, že je hotovo. Ani náhodou si nemůžeme něco takového připustit. Všechno směřujeme k dalšímu zápasu se Zlínem. Mohou nastat pohyby v sestavě, ale musíme být připraveni na to, abychom chybějící hráče nahradili,“ podotkl Frťala.

Vstup do skupiny o záchranu byl velmi důležitý.

Byli jsme si vědomi, co znamená hrát takové utkání. Hráči to měli v hlavách. Není jednoduché zvládat klíčové zápasy, abychom v nich získali body. Ale hráči udělali maximum, co se týče defenzivy,“ rozjímal trenér.

Kromě Teplic jsou dalšími účastníky skupiny o 11.-16. místo celky Baníku Ostrava, FK Jablonec, Zbrojovka Brno, FK Pardubice a FC Zlín. Poslední tým sestoupí přímo do druhé ligy, čtrnáctý a patnáctý klub bude čekat baráž o udržení s druhým a třetím celkem druhé ligy, jimž půjde naopak o postup do elitní soutěže.

Zdroj: autorský článek