Nepodceňovat Jihlavu s Příbramí. Na jaře mohou hodně zatopit favoritům

Přidat na Seznam.cz

Pohled na tabulku druhé fotbalové ligy nabízí tyto rozdané karty – Vyškov s Duklou jsou favority na postup do nejvyšší soutěže. Třetí je největší překvapení podzimu Táborsko (a to má ještě zápas k dobru). Naopak až na šestém místě je Zbrojovka Brno. Záměrně jsme vynechali čtvrtou a pátou příčku, kde jsou možná černí koně pro baráž o první ligu – Příbram a Jihlava.

Oběma naposledy zmiňovaným týmům se vcelku povedl závěr podzimu. Během pěti posledních kol oba mančafty shodně prohrály jen jednou. Fanoušci Příbrami i Jihlavy mají stále v paměti působení v nejvyšší soutěži a byli by rádi, aby se tam jejich celky zase vrátili.

Jihlava se na podzim mohla spolehnout především na dvojici útočníků Lukáš Fila a Araujo Wilson, která nastřílela skoro polovinu (7+6) gólů celého týmu (28). I v posledním utkání proti Líšni se trefil Wilson, avšak stačilo to jen na remízu 1:1. Zároveň se však nechal útočník Trininadu a Tobaga vyloučit, což jihlavského kouče Davida Oulehlu hodně vytočilo. „Troufám si říci, že vše směřovalo k našemu vítězství. Věřil jsem, že utkání zvládneme. Jenže přišlo vyloučení Araujo-Wilsona, které se mi opravdu těžko komentuje. Nechci hráče kritizovat přes média, ale to co Justin udělal je prostě neomluvitelné. Podruhé v krátké době se nechal vyloučit, čímž degradoval svůj výkon, oslabil tým, zkazil celou naši týdenní práci a vzal nám šanci na lepší výsledek. Přitom jsme na něj v poločase apelovali, že už má žlutou kartu. Teď už vím, že jsem jej po zbytečné žluté kartě měl o půli raději vystřídat,“ uvedl naštvaně Oulehla.

Jihlava měla celkově problémy s velkým počtem vyloučených. „Je samozřejmě jednoznačně na zamyšlenou, že jsme během 16 zápasů nasbírali šest vyloučení. Ztratili jsme díky tomu nemálo bodů. Navíc do prvního jarního duelu půjdeme bez vyloučeného Justina a vyžlucených Turečka a Vedrala. To už je pro nás problém, jsem naštvanej. Zvlášť, když jsme utkání s Líšní nezvládli za tři body,“ podotkl jihlavský kouč.

David Oulehla je hodně náročný trenér, což ale k profesionální lize, i když druholigové, automaticky patří. „Konečných 25 bodů po 16 kolech rozhodně není špatných, to vůbec ne. V některých zápasech jsme určitě měli navíc, v jiných jsme naopak měli potřebný kus štěstí. Můj vnitřní pocit je takový, že v současné bilanci nám k mé spokojenosti schází 4 nebo 5 bodů. Myslím, že jsme na ně měli. Na první dobrou mne napadají utkání na Spartě, ve Varnsdorfu, v Kroměříži a samozřejmě nemohu nezmínit dnešní zápas,“ dodal jihlavský lodivod.

I Příbram má svého útočníka, na kterého nedá dopustit. Tomáš Wágner jediným gólem zařídil výhru Středočechů nad Žižkovem. „Čtvrté místo je super. Řekl bych, že máme dobře rozjetou soutěž,“ podotýká kapitán Příbrami, který chyběl kvůli zranění v několika zápasech. Pokud bude na jaře v dobré kondici, mají se brankaři soupeřů na co těšit…

Zdroj: redakce, fcvysocina.cz , fkpribram.cz