Nenápadná Plzeň ještě nemá jisté play-off. Mladá Boleslav bude spoléhat na západočeskou krizi

Přidat na Seznam.cz

Kdyby se měl vyhlašovat nejméně nápadný tým letošního ročníku hokejové extraligy, mezi velké favority by jistě patřila Plzeň. Experti jí přisuzovali dolní polovinu tabulky, což se děje – žádný šok. Nedošlo ke změně trenéra – novináři neměli velké téma k článkům. Žádná kauza, žádné velké jméno v týmu, zkrátka by se dalo říci: docela nuda…

Ale zas takový klid jistě u plzeňských fanoušků, natož u vedení klubu, nyní nepanuje. Čtyři prohry za sebou postupně ukrajují ještě nedávno slušný náskok na předposlední místo. Třináctá příčka značí sice záchranu, ale i zároveň konec sezony, protože do play-off postupuje první dvanáctka. Plzeň má v tuhle chvíli na třináctou Mladou Boleslav náskok, aby se to nepletlo, třinácti bodů. A ještě dva zápasy k dobru. Jenže Středočechům se po nástupu nového trenéra Richarda Krále daří získávat body. Do konce základní části zbývá kolem deseti zápasů (ještě se hraje o plus, mínus třicet bodů). „V každém zápase půjde o hodně, musíme se na vše připravit a hlavně sbírat body,“ podotýká plzeňský útočník Adrián Holešinský.

Aby se ale plzeňským hokejistům dařilo sbírat body, to by museli proměňovat šance ve chvílích, kdy se láme zápas jako třeba v posledním domácím utkání s Litvínovem (3:5) „První třetina byla dobrá, vstup do utkání byl skvělý. Druhá třetina byl otevřený hokej a Litvínov měl víc šancí. Podařilo se nám pak tedy srovnat, což bylo důležité. Škoda neproměněné šance Adama Benáka v závěru. Viděli jsme pak na něm emoce. Pochválili jsme ho. Prostě se pokračovalo dál. Branku určitě vstřelí jindy,“ uvádí plzeňský trenér Petr Kořínek.

Ale i štěstí je potřeba. „Ve třetí třetině rozhodly dva slepené góly. Měli jsme ještě šanci z přesilovky, bohužel jsme to nesehráli dobře. Ani power-play se nám moc nepovedla. Kluci to odmakali, šance tam byly. Asi nám chybělo i trochu štěstí,“ dodává plzeňský kouč.

Nyní čeká Plzeň ten nejtěžší možný soupeř – Pardubice. I po vyhazovu Václava Varadi jedou dál pardubičtí hokejisté ve vysokém tempu, které nebudou chtít zpomalit ani proti Plzni. „My se soustředíme na každé utkání. Zítra si k Litvínovu něco na tréninku řekneme a poctivě se připravíme na Pardubice. Pomalu se blíží závěr základní části, tak tam určitě pojedeme sebrat nějaké body. Potřebujeme je jako sůl,“ říká závěrem Adrián Holešinský pro klubový web.

Zdroj: redakce, hcplzen.cz