Němci hledají nového trenéra fotbalové reprezentace. Klopp se jím nestane

Přidat na Seznam.cz

Naši západní sousedé jsou bez kouče fotbalové reprezentace. Po zápase s Japonskem a ostudné porážce 1:4 byl odvolán hlavní trenér Hans Flick. Bývalý legendární útočník Rudi Völler, současný manažer týmu, má před sebou top prioritní úkol – najít brzy nového kouče, který opět obnoví německou hrdost.

V Německu vyhlašují stav nejvyšší pohotovosti. 14. června 2024 rozehrají Němci úvodní zápas fotbalového Mistrovství Evropy, které budou zároveň hostit. A němečtí fanoušci jsou většinu času na svůj národní tým patřičně hrdí. To se však nedá říci o posledních měsících.
Hansi Flick se stal prvním koučem v historii, který byl odvolán před vypršením smlouvy, tak zlé výsledky předváděl pod jeho vedením německý Die Mannschaft. Čtyři porážky z posledních pěti zápasů. Fiasko na nedávném Mistrovství světa v Kataru, kde Němci skončili již ve skupině. Naprosto nekoukatelná a pro Němce netypická hra.
Flick měl mizernou úspěšnost – od srpna 2021 odkoučoval 25 zápasů, ve kterých národní tým zvítězil pouze ve 12 případech!

Hned po Flickově odvolání se začalo spekulovat o jeho nástupci. Rudi Völler, který tým vedl v letech 2000 až 2004, zopakoval, že je pouze jen dočasným koučem. Jürgen Klopp se jeví jako ideální varianta – je zkušený, respektovaný a úspěšný. Jeho agent Marc Kosicke však pro německý list Sportschau uvedl, že Klopp se o pozici reprezentačního trenéra nemůže ucházet, protože je s Liverpoolem smluvně vázán až do roku 2026.

V médiích se již objevují i další jména – volný je mladý trenér Julian Nagelsmann (36) či protřelý despota Louis Van Gaal (72). Tomu by respekt asi nechyběl, podle všeho mu vykají i vlastní děti. Ať se německé repre ujme kdokoliv, bude mít moře práce. Nejdříve bude potřeba dát do kupy psychiku hráčů. Vždyť i takový zkušený hráč jako Thomas Müller se prý vyjádřil, že národnímu týmu momentálně prostě schází kvalita…

Zdroj: Eurosport, Sportschau