Největší posilou Vítkovic je kapitán, který nakonec neodešel…

Přidat na Seznam.cz

Vítkovický hokejový klub se v loňské sezoně dostal až do semifinále. Nebyla to žádná náhoda, ostravští hokejisté se od začátku pohybovali v popředí tabulky. I pro příští ročník naší nejvyšší hokejové ligy doufají v setrvání mezi českou elitou. A mají k tomu dobře našlápnuto, protože získali zajímavé posily – obránce Stuarta Percyho z Českých Budějovic, útočníky Valentina Claireauxe (reprezentant Francie) a Jana Káňu z Olomouce a především gólmana Matěje Machovského, který se v loňské sezoně velkou měrou podílel na stříbrných medailích hradeckého Mountfieldu.

Svým způsobem se ale dá říci, že největší posilou je Dominik Lakatoš, který i pro příští sezonu zůstává ve Vítkovicích a bude tak nadále nosit kapitánské céčko. Vítkovičtí fanoušci už totiž předpokládali, že odejde do zahraničí. Hodně se především mluvilo o zájmu v KHL. „Každého hráče láká zkusit si ještě nějakou jinou ligu. Ale já pořád mám smlouvu tu a těším se navou sezonu ve Vítkovicích,“ podotkl 26letý útočník a dodal k ožehavým přestupům do Ruska: „Nikdy nevíte, co přijde, nikdy nevíte, jaká situace v budoucnu nastane. Já si nikdy nezavírám dveře někam, nepatřím k těm, kteří by řekli „Tam nikdy v životě nepůjdu.“ Ale situace je jaká je. Pro nás tam teď není místo a ani se tam neženeme.“

Lakatoš už má za sebou zahraniční angažmá. V předloňské sezoně hrál za finskou Saipu, ale jen patnáct zápasů, pak se vrátil domů. „Přišel jsem tam, abych bodoval a abych dával góly – měl jsem pár bodů… Necítil jsem se dobře já a asi ani klub. Dohodli jsme se s agentem, že nejlepší pro mě bude návrat domů. Finsko pro mě ale byla perfektní zkušenost – to je bez debat,“ vzpomíná liberecký rodák na severskou zkušenost.

Vítkovičtí hokejisté včera poprvé absolvovali trénink na ledě. Fyzické „galeje“ na suchu jsou tedy už za nimi, to však neznamená, že je kondiční příprava u konce… „Sešli jsme se všichni. Velké pozitivum a jsem za to rád. Přímo na ledě s námi ještě netrénuje Peter Mueller, který doléčuje staré zranění z minulé sezony, ale jinak jsme trénovali v kompletu,“ uvedl trenér Miloš Holáň. „Tento týden máme dělené tréninky: obránci – útočníci. Střídáme led s posilovnou. Je to ta těžká fáze toho začátku, protože od třetího týdne začínáme hrát i zápas a pak jedeme na trip ve Švýcarsku. Proto chceme věnovat teď velkou část tréninků té kondiční fázi. Potom už nebude tolik prostoru a času, protože zápasů je dost, sezona i díky Champions League začíná dříve.“

KÁDR VÍTKOVIC

Brankáři: Lukáš Klimeš, Matěj Machovský, Denis Irgl (junior)

Obránci: Juraj Mikuš, Petr Gewiese, Willie Raskob, Stuart Percy, Mário Grman, Lukáš Kovář, Jakub Stehlík, Matěj Prčík, Vojtech Zeleňák, Šimon Bialy (J), Jakub Fibigr (J), Marek Chaloupka (J)

Útočníci: Dominik Lakatoš, Roberts Bukarts, Jan Káňa, Jakub Kotala, Peter Mueller, Peter Krieger, Rastislav Dej, Marek Kalus, Petr Chlán, Petr Fridrich, Valentin Claireaux, Krzysztof Maciaś (J), Vojtěch Lednický, Josef Krejsa (J), Roman Půček, Jakub Ślusarczyk (J), Maxim Vehovský (J), Matěj Přibyl (J).

(Pozn: tučně vytištěni jsou noví hráči, J – junioři)

Zdroj: redakce, hc-vitkovice.cz