Největší návštěva v úvodu extraligy byla na Spartě. Jsme rádi, že hokej lidi láká, říká kapitán Řepík

Přidat na Seznam.cz

Největší návštěvu v prvním kole nového ročníku hokejové extraligy zaznamenal zápas v pražské O2 Areně. Takřka deset tisíc diváků přilákal souboj Sparty s Českými Budějovicemi. A natěšení fanoušci se shromažďovali v areálu areny už dlouho před utkáním. Příznivci domácích nakonec byli spokojeni nejen s hrou, ale i výsledkem po výhře Sparty 5:2.

Ilustrační snímek je z areálu pražské O2 Areny před zápasem s Českými Budějovicemi v pátek 15. září 2023.

Na tom, že Sparta předvedla z pohledu Pražanů vydařenou hokejovou podívanou, měl zásluhu i kapitán týmu Mchal Řepík. Vstřelil dva góly a zároveň si cenil toho, že diváci dorazili v tak hojném počtu.

I když je v polovině září venku teplo, lidi to znovu láká do haly na hokej. Vážíme si toho, kolik jich přišlo na úvodní zápas. Přece jen je teprve začátek extraligy a sezona se rozjíždí. Doufám, že s přibývajícím časem přijdou fanoušci ještě ve větším počtu,“ uvažoval Řepík v těchto intencích ve vyjádření pro média po zápase.

Podpora z hlediště je pro Spartu podle Řepíka důležitá

Potřebujeme, aby nám naši příznivci pomáhali. Klub pro ně připravil i různá zpestření včetně nové kostky v areně. Víme, že hokejová Sparta má výročí, konkrétně sto dvacet let. Jako hráči to vnímáme, ale naším hlavním cílem je vyhrávat. Prvořadým úkolem tedy je zvládnout co nejlépe základní část,“ podotkl Řepík.

Záměry Sparty se podle kapitána neliší od ostatních celků extraligy.

Obstát v tabulce co nejlépe po dvaapadesáti kolech a pak se prosadit v play off. Takhle to má nastavený každý tým,“ dodal Řepík.

Zdroj: autorský článek