Největší hvězda bídného San Jose je frustrovaná. Hertl vzteky trefil soupeře hokejkou do obličeje

Přidat na Seznam.cz

Český hokejista Tomáš Hertl je známý svým ofenzivním uměním, které je založeno na technice, rychlosti a přesné střele. Málokdy se o něm napíše, že je záludný či agresivní. Avšak v posledním utkání to hodně přehnal. Útočník San Jose se ohnal hokejkou po Eliasi Lindholmovi a trefil ho do obličeje. Disciplinární komise mu vyměřila dva zápasy stop.

Před touto sezonou se očekávalo, že San Jose bude patřit k těm týmům NHL, které budou mít problém se dostat do play-off. A prognózy se zatím plní. Během 33 zápasů dokázali Žraloci zvítězit za tři body jen v sedmi zápasech a patří jim tak oprávněně 13. příčka. Tomáši Hertlovi se sice v kanadském bodování vcelku daří, má 32 bodů za 11 branek a 21 asistencí, ani to však nestačí k lepším výsledkům.

A pak může přijít frustrace, ještě navíc, když vás soupeř několikrát krosčekuje. „Dostal jsem třikrát krosček do ramena. Snažil jsem se prásknout mu do hokejky, ale ta moje vyletěla příliš vysoko. Špatné vyloučení. Vypadá to špatně, je to moje chyba, to prostě nemůžu udělat. Nikdy se nesnažíte protihráče trefit do obličeje, ale nějak se to stalo,“ vysvětloval Hertl svůj nechtěný zákrok.

Discplinární komise okamžitě vynesla verdikt: Hertl má na dva zápasy pozastavenou činnost, což je pro San Jose velká ztráta. „Je důležité poznamenat, že to není nešikovné nebo nedbalé jednání s vlastní hokejkou. Je to mířený úder. Jde o odvetný úder holí, který zasáhne soupeře v nebezpečné výšce,“ zaznělo mimo jiné v prohlášení disciplinární komise. 

Zdroj: nhl.cz, sport,ceskatelevize.cz