Nejoblíbenějším „českým“ klubem v Řecku se stane Aris Soluň

Přidat na Seznam.cz

Aby během jednoho dne přestoupili do stejného klubu dva čeští hráči, to historie našeho fotbalu nepamatuje. Během dopoledne oznámil Vladimír Darida, že přestupuje z Herthy Berlín do řeckého Aris Soluň. A o pár hodin později se novináři dozvěděli, že se do stejného klubu chystá odejít i Matěj Vydra z Burnley. A to už v soluňském mančaftu hraje reprezentační obránce Jakub Brabec.

To že Vladimír Darida odejde z německého klubu se mluvilo už před začátkem světového šampionátu. Bývalý reprezentační kapitán totiž odehrál na podzim jen čtyři zápasy a v nich pouhých 76 minut… A proto je pro tohoto záložníka nové angažmá vysvobozením, protože je mu teprve 32 let a nemínil jen leštit lavičku… Darida odchází s velmi slušnou bundesligovou bilancí – ve Freiburgu a poté v Herthě odehrál dohromady 224 zápasů, v kterých vstřelil 22 branek.

Původně se spekulovalo, že se Darida vrátí do Plzně, s kterou získal mistrovské tituly, ale nakonec se rozhodl pro další zahraniční angažmá.

Kromě zálohy posiluje šestý tým nejvyšší řecké ligy i v útoku. Z anglického Burnley přichází třicetiletý forvard Matěj Vydra. Tento útočník se 46 reprezentačními starty se dostává z těžkého zranění kolene, které si přivodil v dubnu. Ale po novém roce by měl být už stoprocentně fit.

Vydra hraje v zahraničí už od svých osmnácti let. Nejdříve působil v Itálii (Udinese), Belgii (FC Bruggy), ale více se prosadil až v Anglii (Watford, West Bromwich, Reading, Derby a Burnley), kde nastřílel 76 branek.

Zdroj: sport.cz , isport.blesk.cz