Nejlepšími fanoušky letošního MS jsou Japonci. Kvůli nim si uklízeči moc nevydělali…Nejhorší? Jednoznačně Maročané

Přidat na Seznam.cz

Kdyby se dělala anketa, kdo má z účastníků letošního fotbalového MS nejlepší fanoušky, muselo by se to rozdělit na několik hledisek. Podle počtu „decibelů“ vycházejících z úst by pravděpodobně zvítězili Argentinci či Angličané. Podle originálního oblečení např. Chorvaté (Chorvatky) či africké týmy. Ale podle slušnosti by na celé čáře vyhráli Japonci. Stejně jako na minulých šampionátech si opět po sobě po utkání mezi sedačkami uklidili a plné pytle odpadků pak předali pořadatelům.

Japonští hráči včera po velkém boji podlehli chorvatským fotbalistům. Porážka po penaltách je musí hodně mrzet, avšak vzali to sportovně, jak se na zemi vycházejícího slunce sluší a patří. Stejně tak přijali porážku i japonští fanoušci, kteří po utkání zatleskali svému týmu za pěknou hru a bojovnost a hlavně skvělé výsledky (vždyť japonský tým má na kontě výhry nad Německem a Španělskem) a začali po sobě uklízet. Tak jako po každém zápase, ať už jejich miláčci vyhrají či prohrají. Videa a fotografie japonských fandů, kteří po sobě nezanechají jediný papírek v hledišti, patří k nejsledovanějším ohledně tohoto šampionátu.

Naopak kdyby se konala anketa o nejhorší fanoušky, velkými favority by jistě byli Maročané, kteří neumějí fandit svému týmu, ale spíše jen bučí, když má soupeř na kopačkách míč. Nemluvě o nechutných násilnostech v belgických a nizozemských městech, kde Maročané „oslavovali“ výhru nad Belgií.

Přímo v Kataru si nikdo nedovolí dělat násilnosti. Být zavřený v islámské zemi asi nikdo nechce riskovat… I když čtvrtfinálový souboj Francie – Anglie, který se uskuteční tento pátek, je vždy velmi vyhrocený. Tak snad ta vyhrocenost zůstane jen na hřišti a nepřeleje se do katarských, ale i do francouzských a anglických měst…

Ale vraťme se ještě k zápasu Chorvatsko – Japonsko a pro úplnost přidejme základní statistické údaje z utkání.

Japonsko – Chorvatsko 1:1 po prodloužení (1:1, 1:0), na penalty 1:3

Branky: 43. Maeda – 55. Perišič. Penalty proměnili: Asano – Vlašič, Brozovič, Pašalič. Neproměnili: Minamino, Mitoma, Jošida – Livaja. Rozhodčí: Elfath – Parker, Atkins (všichni USA) – Gallo (video, Kol.). ŽK: Kovačič, Barišič (oba Chorv.). Diváci: 42 523.

Japonsko: Gonda – Tomijasu, Jošida, Taniguči – D. Ito, Endo, Morita (106. Tanaka), Nagatomo (64. Mitoma) – Doan (87. Minamino), Maeda (64. Asano), Kamada (75. Sakai). Trenér: Morijasu.

Chorvatsko: Livakovič – Juranovič, Lovren, Gvardiol, Barišič – Brozovič – Modrič (99. Majer), Kovačič (99. Vlašič) – Kramarič (68. Pašilič), Petkovič (62. Budimir, 106. Livaja), Perišič (106. Oršič). Trenér: Dalič.

Zdroj: idnes.cz , Youtube