Nejlepšího střelce do reprezentace nepozvali. Naštval trenéra, v neschopence jel na dovolenou

Přidat na Seznam.cz

Finský trenér Kari Jalonen přinesl do českého hokeje příjemnou změnu. Nejenom že se mu s nároďákem povedlo po deseti letech přivézt medaili, ale celkově jeho klidná povaha pomáhá uklidňovat rozbouřené vody českého hokeje. Ale to by nebylo české prostředí, aby se sem tam nějaký ten mráček neukázal… Jako nyní při nominaci na blížící se Švýcarský pohár v rámci Euro hockey Tour.

Žádný z 25 nominovaných hráčů nebudí vášně, spíše se to týká hokejisty, který nominován nebyl. Jde o Dominika Lakatoše z Vítkovic, který vévodí kanadskému bodování letošní české extraligy. Finský kouč nepřímo naznačil, že důvodem je jeho chování před posledním světovým šampionátem. „Pokud jde o Lakatoše, nebudu komentovat žádného hráče, který ve výběru není. Nemám s ním žádný osobní problém. S ním ani nikým jiným,“ řekl Jalonen na tiskové konferenci. Poté však přece jenom dodal: „Když se někdo omluví kvůli zranění a pak jede na dovolenou? Co vám mám k tomu víc říct?“

I bez Lakatoše je tým silný a může ve Švýcarsku uspět, přesto je to velká škoda pro samotného hráče, který si případným kvalitním počínáním mohl hodně pomoci k nominaci na MS, které se bude konat příští rok v Lotyšsku a Finsku. „Měl jsem určité svalové problémy, se kterými se léčím, když to řeknu naplno, doteď,“ vrací se k letošnímu dubnu vítkovický střelec, který v tomto ročníku zatím vsítil třináct gólů a nasbíral k tomu 15 asistencí. „Ale nevím, jestli zrovna tohle teď hrálo roli. Se mnou se o tom nikdo nebavil,“ dodal bez emocí 25letý forvard.

Málokdo si dovolí veřejně kritizovat Jalonenovu nominaci, jen známý kritik a glosátor to okomentoval naplno: „Nakonec pod tlakem novinářů vyplavalo na povrch, že Lakatoš odmítl pozvánku do kempu nároďáku před letošním MS. Jestli šlo o zranění hráče, nebo dovolenou, už nechme stranou. Současné jednání Jalonena mi přijde strašně dětinský. Na tak úspěšného trenéra s takovým jménem je to hodně ješitný a moc to nechápu. Dominik Lakatoš může udělat jediné – dál pracovat, hrát co nejlíp, aby všechny přesvědčil, že do reprezentace patří. Kari Jalonen by ale měl udělat vstřícný krok a uvědomit si, že lidi dělají chyby nebo jsou prostě zranění a necítí se, anebo prostě jedou na dovolenou,“ uvedl bývalý útočník ve svém pravidelném komentáři pod názvem Antošova břitva.

Zdroj: sport.cz , isport.blesk.cz